Pärast mõnd tagasihoidlikumat aastat on Stoch tänavu naasnud kindlalt troonile. Aastavahetusel sai temast sakslase Sven Hannawaldi järel teine mees, kes võitnud ühe Nelja hüppemäe turnee kõik osavõistlused. Jaanuari alguses valiti sügavalt usklik Stoch ka Poola aasta sportlaseks Müncheni Bayerni jalgpallituusa Robert Lewandowski ees. «Stochomania», nagu sealkandis öelda tavatsetakse, jätkub olümpia ootuses täie hooga.
Stochil neli ohtlikku konkurenti
Kaarel Nurmsalu vangutab pead, kui kuuleb küsimust, kas Kamil Stoch on Pyeongchangi olümpial kindel suurfavoriit. «Seda kindlasti mitte,» vastab ta. «Kui sakslane Richard Freitag saab tervise korda, on ta väga samuti selge kullapretendent. Teine sakslane, kellel tasub silma peal hoida, on Andreas Wellinger. Võimalik, et oma esimese tiitlivõistluste individuaalse kulla võidab ta just Lõuna-Koreas. Isiklikult hoian pöialt aga austerlasele Stefan Kraftile. Minu silmis on ta väärt olümpiakulda. Ja ärgem unustagem muidugi ka neljakordset olümpiavõitjat Simon Ammanni, kes suudab nelja aasta tähtsaimaks võistluseks alati mingil moel heasse vormi kerkida.»
AJALUGU Suusahüpped on olnud taliolümpiamängude programmis nende algusest saadik ehk esimest korda Chamonix's 1924.
Kõigi aegade edukaim medaliriik on Soome, kel on ette näidata 10 kulda, 8 hõbedat ja 4 pronksi. Norra on küll medalite üldarvult edukam (32), aga valem 9-9-12 jätab nad soomlaste selja taha. Samas ei tasu ajaloost liigseid järeldusi teha - Soome medal Pyeongchangis oleks tohutu ime.
MEDALIALAD Kuni 1964. aasta Innsbrucki olümpiani oli kavas üks võistlus (suur mägi), ent siis lisati ka normaalmäe võistlus. 1988. aasta Calgary olümpia kavva lisati suure mäe meeskonnavõistlus ja 2014 Sotšis olid esimest korda kavas naiste normaalmäe hüpped. Needsamad neli ala on kavas ka Pyeongchangi olümpiamängudel. Pyeongchangi taliolümpiamängudel võistleb täpselt 100 suusahüppajat (65 meest, 35 naist).