E, 2.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Video: Kelly Sildaru sai vigastada

Ott Järvela
, vastutav toimetaja
Facebook
Comments 1

Eesti freestyle-suusataja Kelly Sildaru sai Uus-Meremaal vigastada. Trauma tõsidus selgub järgmisel nädalal Eestis tehtavatel uuringutel.

Sildaru kukkus treeningul ning väänas põlve. «Võtan tarvitusele kõik ettevaatusabinõud ja sõidan koju Eestisse, et saada juhtunule täpne hinnang ning panna paika sammud taastumisel. Õnneks sain esimesel MK-etapil kirja kaks head tulemust, mis on tõhusaks abiks olümpiamängude pääsme tagamisel.

Suusatamisest eemaloleku aeg ei selgu enne, kui jõuan tagasi koju ja konsulteerin arstidega. Minu eesmärk on saada võimalikult kiiresti tagasi lumele, aga enne seda tahan olla kindel, et olen 100% terve tagamaks pikka karjääri. Tänan kõiki toetuse eest,» kirjutas Sildaru oma Facebooki-lehel.

Mis täpselt juhtus? «Ei midagi rasket, ei midagi uut,» sõnas sportlase treeneris isa Tõnis Sildaru. «Mina, Kelly isegi ja kõik siin ümbergi ütleks, et sel kukkumisel ei olnud jõudu ega midagi, lihtsalt ebaõnne. Natukene ebaõnnestunud maandumine, suusad läksid risti ja palju polnud vaja. Seekord läks nii.»

Mida tähendab vigastus Sildaru olümpiašanssidele?

Veebruaris peetavatele Pyeongchangi taliolümpiamängudele kvalifitseerumist silmas pidades oleks Sildarul vaja naasta võistlusradadele hiljemalt jaanuari keskel.

Nimelt võitis Sildaru küll hooaja esimesel MK-etapil pargisõidu ja sai rennisõidus teise koha, ent mõlemal alal jagatakse 24 olümpiapääset välja vahemikus 1. juuli 2016 kuni 21. jaanuar 2018 teenitud MK-punktide alusel.

Pargisõidus hoiab Sildaru hetkel 100 punktiga 17. ja rennisõidus 80 punktiga 15. kohta. Enne kvalifitseerumistähtaja lõppu toimub aga mitu MK-etappi, kus rivaalid saavad teenida punkte Sildarust möödumiseks. Ilmselt vajab Sildaru olümpiapääsmete tagamiseks mõlemal alal veel ühte umbes sama suurt õnnestumist.

Mõlemal alal on enne 21. jaanuari kavas neli MK-etappi. Pargisõidus võisteldakse novembri lõpus Austrias, detsembris Prantsusmaal ning jaanuaris kahel korral (10.-13. jaanuar ja 17.-20. jaanuar) USA-s. Rennisõidu MK-etapid peetakse detsembri alguses USA-s, detsembri teises pooles Hiinas ja jaanuaris samuti kahel korral USA-s (sama-aegselt pargisõiduga).

Pyeongchangi taliolümpiamängudel on pargisõit kavas 17. veebruaril (Sildaru 17. sünnipäev) ja rennisõit 19. ja 20. veebruaril.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles