Sotsiaalmeediast ning meediast laiemalt kuuleb ja näeb päevast päeva uutest ja ägedatest sportlikest ettevõtmistest, mis sportliku hingega inimestel panevad südame kiiremini tuksuma, ning ikka ja jälle seatakse endale sihte, mis pole tihti reaalselt saavutatavad, ning seeläbi neelab see inimese veelgi endasse. Tulemuseks on kaugenemine oma perekonnast ning lootuses oma tegevusega anda lastele head eeskuju antakse tegelikult edasi signaal, mille tulemusel laps võtab endale eesmärgi mitte kunagi olla sarnane oma vanemaga.
Muusikaline kollektiiv Põhja-Tallinn on oma loos «Petteid loond» öelnud järgnevat: «Olen aastaid endale petteid vaid loond. Maailma meid saadab, a koju ei too. Ma ei taha anda teistele eeskuju nii. Maailm meid saadab, a koju ta ei vii.»
Meie, kes me kuulume 7,5 miljardi inimeselise massi hulka, peaksime meeles pidama, et meie lapsed vaatavad iga meie tegevust ning teevad sellest omi järeldusi. Spordiriiete selgapanek ja spordiga tegelema minek on hea eeskuju oma lastele. Aga kui ennast täiesti spordile kaotada, pole vaja imestada, kui laps ühel hetkel ütleb: «Issi, kui sa jälle kodus oled, siis ma soovin sulle ühte asja näidata.»
Sport ei ole ainult medalite võitmine, vaid see on ka eeskuju meie lastele. Seega, järgmine kord, kui kodust välja astuma hakkad, võta hetk ja mõtle, millise sõnumi sa tegelikult oma lapsele saadad ning ega sa ela enda loodud illusioonides.
Esseekonkurss «Võit iga hinna eest?»
Toimub veebruaris Pyeongchangis toimuvate taliolümpiamängude väärikaks tähistamiseks.
Postimees ootab konkursitöid kuni 1. detsembrini 2017 meiliaadressil essee@postimees.ee. Essee pikkus kuni 5500 tähemärki (koos tühikutega).
Võistlustöid hindab žürii, mida juhib Priit Pullerits ja kuhu kuuluvad veel Aivar Reinap, Ott Järvela, Neeme Korv ja Aarne Seppel. Võitjad kuulutatakse välja vahetult enne olümpiat.
Postimehel on õigus avaldada saadetud tööd veebis ja paberlehes.
Peaauhind on 300-eurone Coopi kinkekaart, žüriil võib välja anda ka lisaauhindu.