«Kui kihlvedusid teha, siis olukord ei tule praegu kuidagi venelaste kasuks,» nendib Port. «Seda enam, et riik ise ei proovigi tunnistada, et nad milleski süüdi oleks, vaid ajavad lihtsalt teisi tusaseks.»
Port nõustub, et Venemaa kasutab ROKi otsuse ootuses pigem leebemat keelt ja vastaseid otseselt ei ründa, kuid samas toob ta kaks konkreetset näidet, et palki enda silmas jätkuvalt ei nähta. «(Asepeaminister, Sotši mängude ajal spordiministri ametis olnud Vitali) Mutko ütles just hiljuti, et pigem on tegemist poliitilise tagakiusamisega, kui et neil on põhjust sissepoole vaadata,» räägib Eesti antidopinguekspert.
«Või vaadates, kuidas Legkovi kaitsetiim tegutses kui tähenärijad – üritasid mittekonstruktiivselt näägutada, aga kõik nende argumendid lükati ümber – seegi näitab, et ka kõige ilmsemalt süüdi olles nad ei taha seda tunnistada.» Sealjuures on ka distsiplinaarkomisjoni otsuses selgelt kirjas, et Legkovi kaitsjad ei suutnud ümber lükata ühtegi individuaalset väidetki, rääkimata siis kogu dopingusüüst. Kuigi venelase kullavõidu järel antud dopinguproov oli keelatud ainetest puhas, tõestasid sõltumatud testid proovi kallal, et see oli keelatud korras avatud. See on otsene vihje sellele, et proovi sisu on välja vahetatud.
«Kuna kogu (venelaste) metoodika on suunatud sellele, et tõendid ära kaotada, ei jää uurijatel muud üle, kui kasutada kaudseid tõendeid. Aga kuna neid on nii palju, siis iga (järgnev) vihje ainult joonib süüdimust alla,» rääkis Port. «Legkov võib ju öelda, et tema ei ole dopinguproove avanud, aga see ei tähenda, et ta on süüst vaba. Kaudsed tõendid on piisavalt rasked.
ROKi argumentatsioonis on kenasti ka öeldud, et tegu ei ole mitte kriminaalõigusruumis oleva asjaga, mis peab olema tõendatud väljaspool igasugust kahtlust, vaid siin on lihtsalt tugevam tõestusväärtus kui vastuargumendid. Kellel on rohkem tõendeid oma seisukohta kaitsma, selle õigus kehtib. Antud juhul on palju tõendeid, mis ütlevad, et mäng ei olnud Vene tiimis aus.»