E, 5.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kreml on valmis Mutko sportlaste nimel ohverdama

Viljar Voog
Facebook Twitter
Comments 1
Vitali Mutko pole oodatud enam ühelegi OMile.
Vitali Mutko pole oodatud enam ühelegi OMile. Foto: Sergei Karpuhhin/Reuters/Scanpix

​Venemaa asepeaminister, Sotši olümpiamängude ajal spordiministeeriumi eesotsas olnud Vitali Mutko sai eile Rahvusvaheliselt Olümpiakomiteelt (ROK) eluaegse OM-keelu. Kremli kõneisiku Dmitri Peskovi sõnul pole tegu suure murega ja sootuks olulisem on, kuidas kaitsta Venemaa sportlaste huve, vahendab Tass.

ROKi täitevkomitee otsustas eile seoses Sotši olümpiamängudel toimunud laiaulatusliku dopingupettusega peatada Venemaa Olümpiakomitee liikmelisuse, kuid lubada normi täitnud ja dopingupatust puhtad idanaabri sportlased Pyeongchangi talimängudel starti olümpialipu all.

«Emotsioonid tuleks maha rahustada ja ROKi meie riiki puudutavad otsused põhjalikult läbi analüüsida, enne kui süüdistama hakata,» edastas Peskov Kremli ametliku seisukoha eilsete uudiste kohta. Väidetavalt on Vene võimud astumas olümpiajuhtidega tihedasse dialoogi. «Me peame mõningatele küsimustele vastuse saama ja selle tarbeks on vaja kontakte ROKiga. Nüüd on oluline selgeks teha, kes nende kontaktide eest vastutab ja kuidas neid hallata. Lisaks tuleb klaarida ka paar tehnilist probleemi,» selgitas Peskov

Alles siis, kui kõik kommunikatsioonikanalid on avatud ja info kahepoolselt edastatud, on paslik hakata vastu võtma otsuseid ja andma soovitusi sportlastele. Peskov rõhutas: «Olukord on tõsine ja vajab põhjalikku analüüsi. Siin ei tohi emotsioonidele vaba voli anda.»

Venelane ei soovinud laskuda diskussiooni Mutko tuleviku üle, kes on üks Venemaa valitsuse tähtsaimaid liikmeid, aga ka 2018. aasta jalgpalli MMi korralduskomitee esimees. «Ma ei saa sellele küsimusele praegu vastata. Aga selles olen ma kindel, et see (ROKi karistus) ei saa olla suur murekoht. Kõige tähtsam on kaitsta meie Vene sportlaste huve. Et neid kaitsta, peaksime esmalt keskenduma kogu jõu sinna ning alles hiljem vaatama teisi küsimusi,» selgitas Peskov.

Täna on kaks avalikku esinemist plaanis ka Venemaa presidendil Vladimir Putinil, kuid Kremli esindaja ei osanud öelda, kas riigipea peab vajalikuks olümpiamängude teemal sõna võtta.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles