/nginx/o/2017/12/07/7387947t1h92d7.jpg)
Korea poolsaarel valitseva konflikti tõttu pole Ameerika Ühendriikide osalemine Pyeongchangi olümpial veel kindel, sõnas USA alaline esindaja ÜROs Nikki Haley.
Haley ütles CNNi vahendusel, et president Donald Trumpi meeskond töötab praegu selle nimel, et tagada sportlaste turvalisus.
Küsimusele, kas ameeriklaste osalemine Lõuna-Koreas peetaval spordipeol on kindel, vastas Haley: «See on veel lahtine. Ma pole selle kohta midagi kuulnud. Tean, et kõnelustel, mida riik peab – olgu siis tegu Jeruusalemma või Põhja-Korea küsimusega –, on meie peamine mure, kas meie inimesed on nendes regioonides kaitstud.
Kuid mida me oleme alati öelnud? Me ei karda mitte kunagi mitte midagi. Me elame oma elu ning kasutame oma vabadust. Sportlastel on Pyeongchangis suurepärane võimalus teha oma rasket tööd. Meie ülesanne on teha kindlaks, et neil on seal turvaline,» jätkas Haley.
Varem on olümpiamängude turvalisuse avalikult kahtluse alla seadnud nii Prantsusmaa, Saksamaa kui ka Austria. Näiteks on Prantsusmaa spordiminister Laura Flessel öelnud, et kui olukord Korea poolsaarel peaks teravnema, jätab tema oma sportlased koju. «Kui olukord läheb halvemaks ja me pole sportlaste julgeolekus kindlad, jätab Prantsusmaa koondis Lõuna-Koreasse sõitmata. Me ei sea oma sportlasi ohtu,» ütles ta mõni kuu tagasi.
Talle sekundeeris Austria olümpiakomitee juht Karl Stoss: «Kui olukord läheb hullemaks ning see ohustab meie sportlasi, siis meie Lõuna-Koreasse ei lähe.»
Lõuna-Korea on aga samal ajal teinud kõik endast oleneva, et olümpiamängud peetaks rahus ja vaikuses. Lõuna-Korea valitsus lubas sealjuures ajaloo turvalisemaid olümpiamänge. Väidetavalt on kasutusele võetud lisaturvameetmed, mille hulka kuuluvad küberrünnakute vastu võitleva üksuse loomine ning kohapeal viibivate vägede arvu kahekordistamine.