Kanal 2 alustab saatega «Teel olümpiale», esimese osa fookuses Eesti kiiruisutamine

Postimees Sport
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pyeongchangi taliolümpiamängud toimuvad Lõuna-Koreas 9.-25. veebruarini. Otseülekandeid näitavad Eestis ainult Kanal 2, Kanal 12 ja Postimees.
Pyeongchangi taliolümpiamängud toimuvad Lõuna-Koreas 9.-25. veebruarini. Otseülekandeid näitavad Eestis ainult Kanal 2, Kanal 12 ja Postimees. Foto: KIM HONG-JI/REUTERS/Scanpix

Kanal 2 alustab täna õhtul kell 21 Pyeongchangi taliolümpiamängude eel saatesarjaga «Teel olümpiale», mille esimeses osas on tähelepanu keskmes Eesti jaoks pika pausi järel taas kaasmaalaste tippkonkurentsis osalemise vaatevinklist oluliseks muutunud kiiruisutamine.

Väisatakse Adaveret, et kaeda, kuidas väikesest kohakesest pärit Saskia Alusalu ja Marten Liiv olümpiaks valmistuvad. Tegemist on esimeste olümpiamängudel võistlevate Eesti kiiruisutajatega pärast 1968. aastal Grenoble’is uisutanud Ants Antsonit. Saates on juttu ka 1964. aastal Innsbruckis 1500 meetri distantsil olümpiavõitjaks tulnud Antsonist, keda meenutab legendaarne raadioajakirjanik Tiit Karuks.

Pyeongchangi taliolümpiamängude suusatamisvõistluste ülekandeid kommenteerivad Kanal 2s Margus Uba ja Timo Tarve, kes tutvustavad saates oma töö köögipoolt. «Olümpiamängud ei ole pelgalt 17 päeva kestev spordivõistlus, vaid ikkagi mitmetahuline kultuurisündmus. Sportlaste jaoks on see tähtsaim võistlus ning saadetes «Teel olümpiale» räägitavad nende isiklikku võitlust peegeldavad lood on tegelikult Eesti spordi lugu,» sõnab saatejuht Marko Kaljuveer.

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles