Kui võrrelda neid kõiki olümpiahetki, siis Torino suusavahetusega sõit on palju emotsionaalsem ja ägedam, kihvt, aga 10 km on vaieldamatult minu tipphetk. Ma ju läksin seda sinna võitma, just seda distantsi!»
Pärast tütre sündi teatas Šmigun-Vähi 2009. aastal, et kavatseb tippspordis jätkata ja tema unistus on Vancouveri taliolümpiamängud. 10 km vabatehnikadistantsil võitis ta oma viiendatel olümpiamängudel hõbemedali. Pärast kahe ja poole aastast eemalolekut tippspordist.
«Ma mäletan seda sõitu sellega, et ma kogu aeg nägin, kuidas mu vari on minust pidevalt eespool. Andsin endast sellel hetkel ikka rohkem kui mu sees oli. Tegin seda, mida mu keha polnud sellel hetkel valmis tegema. Eks see oli pärast tagajärg ka järgnevatele võistlustele, kus ma enam mitte midagi ei teinud.
Täna elad ju absoluutselt teist elu ning see, mis on olnud, on fantastiliselt tore. Kui praegu peaks uuesti seda tegema, siis ma ei teeks seda mitte kunagi! See oli liiga raske! Palju mõnusam on elada palju rahulikumat elu. Ma imetlen tagantjärgi, et küll ikka oli sitke tüdruk! Kui palju oli tagasilööke, kuidas ta ikka suutis ennast jälle kokku võtta ja jälle uuesti ja uuesti end tõestada ja vastu igasuguseid väiteid, mis oli. Ma ausalt imetlen seda tüdrukut. Väga äge tüdruk oli!»
Šmigun-Vähi meenutas ka teisi olümpiahetki. Näiteks tõdes ta, et 1980. aastal Lace Placidis 15 km distantsil kuldmedali 0,1 sekundiga (ja 5,9 sentimeetriga!) kaotanud Juha Mieto kaotus andis talle õppetunni.
«Kaotasin kuldmedali 0,2 sekundiga juunioride MMil Gällivares. Venelane võitis, mina olin teine. Ja mu isa ütles, et vaata seda hetke – vaata, kuidas kaotatakse. See õpetas. See näitas, et sa ei saa isegi vales kohas nuusata,» rääkis Šmigun-Vähi.