Kuhu hüpped kadusid? Ilves lendas kvalifikatsioonis taas tagasihoidlikult

Kristjan Jaak Kangur
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kristjan Ilves.
Kristjan Ilves. Foto: Newspix24/SIPA/Scanpix

Kahevõistlejad on sel nädalavahetusel võistlustules Prantsusmaal Chaux-Neuve'is. Viimati Val di Fiemmes hüpetega hädas olnud Kristjan Ilves tegi tagasihoidliku hüppe ka seekordses eelkvalifikatsioonis, 106-meetrine hüpe ei andnud enamat 33. kohast.

Ülejäänud kolm eestlast peavad paraku ka seekord piirduma eelvõistlusega. Karl-August Tiirmaale andis 86-meetrine hüpe 64 mehe hulgas 56. koha, Kail Piho sai 91-meetrise hüppega 59. ja Han-Hendrik Piho 87,5-meetrise hüppega 61. koha.

Kvalifikatsiooni esikoha sai jaapanlane Akito Watabe, kes hüppas 115 meetrit. Talle järgnesid norralane Jarl Magnus Riiber (111 m) ja austerlane Franz-Josef Rehrl (112 m). Põhivõistlus algab laupäeval kell 11.30. Chaux-Neuve'i etapil tegutseb seejuures ühe hüppekohtunikuna endine Eesti tippkahevõistlelja Ago Markvardt.

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles