Eestlased said Prantsusmaal üheksanda koha, kuid edestasid venelasi ja ameeriklasi

Kris Ilves
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kristjan Ilves.
Kristjan Ilves. Foto: Kuvatõmmis videost

Eesti kahevõistlejad koosseisus Han-Hendrik Piho, Kail Piho, Karl-August Tiirmaa ja Kristjan Ilves saavutasid Prantsusmaal Chaux-Neuve’is toimunud MK-etapil meeskonnavõistluses üheksanda koha. 

Hüppevõistluse järel kümnendat kohta hoidnud eestlased (+3.44,0) tõusid murdmaarajal ühe koha võrra ning kaotasid võidu teeninud Norra nelikule (Jörgen Graabak, Espen Andersen, Jarl-Magnus Riiber, Jan Schmid) viie minuti ja 52,1 sekundiga. Eesti selja taha jäid venelased ja ameeriklased.

Norralased läksid suusarajale Soomest minut ja kolm sekundit varem. Soomlased loovutasid ühe koha ja lõpetasid kolmandana, kaotust võitjale 20,5 sekundit. Poodiumi teisele astmele kerkisid sakslased (+13,1). 11 meeskonna konkurentsis Eesti järel viimaselt kohalt suusasõitu alustanud itaallased tõusid kuuendaks.

Eestlaste tulemused hüppemäel: Han-Hendrik Piho 68 meetrit ja 33,8 punkti, Kail Piho 82 m ja 61 p, Karl-August Tiirmaa 89 m ja 78 p ning Kristjan Ilves 109,5 m ja 114,5 p. Ilvesest lendas kaugemale vaid neli sportlast. 

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles