Venelased tahtsid dopingupatuseks määrida puhta konkurendi

Kui asespordiminister Juri Nagornõhi plaan oleks õnnestunud, saanuks Vita Semerenkost (eesplaanil) dopingupatune ja venelannad (taga Jana Romanova isikus) võinuks Sotšis võita kulla. Nüüdseks on tühistatud ka nende hõbedane tulemus. FOTO: Dmitri Lovetski/AP/Scanpix

Venemaa antidopingusüsteem oli üles ehitatud eesmärgiga lubada idanaabrite sportlastel vahelejäämist kartmata dopinguaineid tarvitada. Tegu on kurva faktiga, mis on mitu aastat kestnud dopinguskandaalis ikka ja jälle tõestust leidnud. Šokeerivatel paljastustel ei näi aga lõppu tulevat, sest kogu skandaalile aluse pannud endine Moskva antidopingulabori juht Grigori Rodtšenkov rääkis värskes intervjuus, kuidas temalt käidi nõudmas ka puhaste konkurentide mustamist.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vancouveri taliolümpiamängud läksid Venemaa jaoks aia taha – kolm kuldmedalit, viis hõbedat ja seitse pronksi andsid medalitabelis alles 11. koha. Neli aastat hiljem pidid mängud toimuma Sotšis ja seal sellist põrumist lubada ei saanud. 2012 tuli Venemaa asespordiminister Juri Nagornõhh Rodtšenkovi jutule, et Sotšist peab koju jääma 15–16 kuldmedalit. «Ma olin väga pahane. Kuidas nii? Ja nad olid välja arvutanud, et tuleb 15 medalit. Kaks aastat enne mänge,» sõnas Rodtšenkov intervjuus Saksamaa väljaandele DLF.

Tagasi üles
Back