9 päeva olümpiani: venelased vinguvad, norralased loodavad ja nalja saab kah

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Johannes Thingnes Bö.
Johannes Thingnes Bö. Foto: ALBERTO PIZZOLI/AFP

Tänase seisuga on 23. taliolümpiamängude alguseni jäänud vaid üheksa päeva. Suurvõistlus toimub Lõuna-Koreas Pyeongchangis, kus korraldajate sõnul võistleb 2925 sportlast 92 riigist. Mis on praegu kõige põletavamad ja aktuaalsemad uudised?

Olümpiamänge peeti Aasia mandril viimati kümme aastat tagasi, kui Peking võõrustas suvist suurvõistlust. 20 aastat tagasi toimusid aga talimängud Jaapanis Naganos. 

Võrreldes Rio mängudega pole Pyeongchangis kartust olnud objektide õigeks ajaks valmimisega, kuid Lõuna-Koreas toimuvatel mängudel on teisi murekohti, nagu näiteks vene sportlaste neutraalse lipu all võistlemine, suhete lepitamine Põhja-Koreaga ning kohalike vähene huvi lumealade vastu. 

Venemaa dopinguprobleem. Enne Rio olümpiamänge lahvatanud idanaabrite dopinguskandaal laastab riiki siiani. Pyeongchangis lastakse starti 169 vene sportlast, kuid väga paljud oma alade tipud peavad suurvõistlust kõrvalt vaatama. 

Grigori Rodtšenkov.
Grigori Rodtšenkov. Foto: Repro

Norra medalilootused. Sotši olümpiamängudel kogusid norrakad 26 medalit, kaasa arvatud 11 kuldset, ning mõlemas arvestuses juhiti medalitabelit. Suusarahvas soovib kindlasti ka Pyeongchangist tulemuslikku saaki, kuid see võib osutuda raskeks. 

Astrid Uhrenholdt Jacobsen.
Astrid Uhrenholdt Jacobsen. Foto: JON OLAV NESVOLD/imago/Bildbyran/Scanpix
Johannes Thingnes Bö.
Johannes Thingnes Bö. Foto: ALBERTO PIZZOLI/AFP

Lõbusad uudised. Olümpia on suur spordirahva pidu, mitte ainult tõsine võitlus kõige erkamate medalite peale. Võistlema pääsevad ka talialadega mitte nii sõbralikke suhteid omavate riikide esindajad, muutes kõigile olümpia meeldejäävamaks.

Jamaica bobikelgutajad saavad olümpial seltsi.
Jamaica bobikelgutajad saavad olümpial seltsi. Foto: Dita Alangkara/AP/Scanpix

Tagasi üles