Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Venemaa võitis Sotši olümpiamängud!

Venelastele kuulub taas meeste 50 km vabatehnikas murdmaasõidu kolmikvõit, sest Aleksandr Legkovi (keskel) ja Maksim Võlegžanini (vasakul) tulemused ennistati. FOTO: DAMIEN MEYER/AFP/Scanpix

Rahvusvahelise spordikohtu (CAS) otsusega kuulutati täna 28 Venemaa sportlast dopingupattudest puhtaks ning taastati kõik nende Sotši olümpiamängude tulemused. Kokku ennistati üheksa venelaste medalivõitu, mis tähendab, et vahepeal medalitabeli esikohalt neljandaks langenud Venemaa kerkib taas koduste mängude edukaimaks riigiks. Vastavasisulise sõnumiga rõkkavad juba ka idapoolsed meediaväljaanded.

CASi otsusega saavad Venemaa ja nende sportlased tagasi üheksa vahepeal Rahvusvahelise Olümpiakomitee poolt ära võetud medalit.

Kullad:
Aleksandr Legkov murdmaasuusatamise meeste 50 km vabatehnika ühisstart
Aleksandr Tretjakov skeletoni meeste üksiksõit

Hõbedad:
Maksim Võlegžanin murdmaasuusatamise meeste 50 km vabatehnika ühisstart
Venemaa koondis murdmaasuusatamise meeskonnavõistlus
Venemaa koondis murdmaasuusatamise meeste paarissprint
Olga Fatkulina kiiruisutamise naiste 500 meetri distants
Albert Demtšenko kelgutamise meeste üksiksõit
Venemaa koondis kelgutamise teatevõistlus

Pronks:
Jelena Nikitina skeletoni naiste üksiksõit

Nende medalite lisandumisega kerkis Venemaa taas Sotši medalitabeli tippu - koos Norraga ollakse 11 kulla peal, kuid idanaabritel on kirjas ka 11 hõbedat ja 9 pronksi.

CASi otsusega jäävad Venemaa esialgu võidetud medalitest kadunuks kaks kuldmedalit, mis võideti meeste kahe- ja neljabobil. Oma saatust jäävad veel ootama kaks laskesuusahõbedat – Olga Viluhhina sprindis ning Vene naiskonna võidetud

Tagasi üles
Back