L, 3.12.2022

ROKi vastulöök venelastele: karistusest pääsemine ei tähenda veel, et olete olümpiale oodatud

Viljar Voog
ROKi vastulöök venelastele: karistusest pääsemine ei tähenda veel, et olete olümpiale oodatud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 11
ROKi president Thomas Bach Venemaa Olümpiakomitee liikmelisuse peatamisest teatanud pressikonverentsil.
ROKi president Thomas Bach Venemaa Olümpiakomitee liikmelisuse peatamisest teatanud pressikonverentsil. Foto: DENIS BALIBOUSE/REUTERS/Scanpix

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) ei kavatse lubada spordikohtu (CAS) poolt dopinguasjades õigeks mõistetud 28 Venemaa sportlast olümpiamängudele, seisab ROKi pressiteates.

ROKi hinnangul tõestas CASi otsus, millega jäeti jõusse karistus 11 sportlasele, kelle dopinguproovide juures tuvastati manipuleerimise jälgi, et Sotši olümpiamängudel toimus süstemaatiline dopinguproovide väljavahetamine. Samas väljendati pahameelt, et seda tõestust ei võetud arvesse ülejäänud 28 sportlase kaasuses.

«See võib omada tõsiseid tagajärgi dopinguvastasele võitlusele. Seetõttu analüüsib ROK väga hoolikalt (CASi) motiveeritud otsuseid, kui need saavad avalikuks, ja kaalub järgmisi samme, sealjuures edasikaebamist Šveitsi ülemkohtusse,» seisab ROKi avalduses.

Kohtuotsusega karistusest pääsenud sportlased ei pääse aga vaatamata sellele starti Pyeongchangi olümpiamängudel. Et Venemaa Olümpiakomitee liikmelisus ROKis on peatatud, peab ROK saatma sportlastele individuaalsed kutsed ning sellist plaani neil pole.

«CASi otsus ei tähenda, et nimetatud 28 sekka kuulunud sportlased saavad mängudele kutse. Sanktsioonidest pääsemine ei anna automaatselt kutsutuks saamise au. Selles kontekstis on ka oluline märkida, et CASi peasekretär sõnas pressikonverentsil, et CASi otsus «ei tähenda, et need 28 sportlast tunnistati süütuks.»»

Märksõnad
Tagasi üles