Venemaa suusatäht: oma lipu all läheksin olümpiale, neutraalsena mitte iialgi (7)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Sotši hõbemedali saab Nikita Krjukov hetkeseisuga tagasi, kuid Pyeongchangis teda sellegipoolest rajal ei näe.
Sotši hõbemedali saab Nikita Krjukov hetkeseisuga tagasi, kuid Pyeongchangis teda sellegipoolest rajal ei näe. Foto: ANDREAS SOLARO/AFP/Scanpix

Vancouveri olümpiamängudel sprindis kuldmedali võitnud Nikita Krjukov, kellele ROK määras eluaegse võistluskeelu, on pärast enda äsjast rehabiliteerimist spordikohtudes endiselt olümpiajuhtide peale püha viha täis. Krjukov kinnitas intervjuus väljaandele Sport Ekspress, et ei sõida hoolimata CASi otsusest olümpiamängudele isegi siis, kui ROK talle nüüd selleks kutse saadaks.

«Otsustasin mängudest loobuda seetõttu, et Venemaalt võeti õigus oma lipu all võistelda,» selgitas Krjukov. «Neutraalse lipu all pole ma valmis osalema. Kui oleks Venemaa trikoloor, siis muidugi sõidaksin Lõuna-Koreasse. Ja muidugi peaksin esmalt kutse saama.»

ROK on juba teatanud, et ehkki CASi otsusega taastati enamiku uurimise all olnud venelaste tulemused Sotši mängudel – Krjukov sai seal paarissprindis hõbemedali – ja tühistati nende eluaegne olümpiakeeld, ei tähenda see, et nad saaksid kutse Pyeongchangi mängudele. «Tegu on puhtalt minu isikliku arvamusega, isamaalise käitumisega. Aga on muidugi tore, et leidub nõustujaid,» lisas Krjukov.

Pyeongchangi mänge ta ilmselt ei jälgi. «Kui aus olla, siis pole tahtmist. Võib-olla kõige rohkem ühte ala vaatan. Minu silmis pole olümpiamängud enam endised. Keskendun pigem järgmistele startidele, et seal Pyeongchangi olümpiavõitjaid võita,» lubas Krjukov.

Lõpetuseks küsiti temalt, mida ta arvab Rahvusvahelise Paralümpiakomitee otsusest, et Venemaa lippe ei lubata isegi tribüünidele. «Hullumeelne paradoks. Mille põhjal nad selliseid otsuseid langetavad? Millised on nende argumendid?» imestas Krjukov. «Keelame ära, sest nägu ei meeldi? Pöörane lugu!»

Tagasi üles