Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Fourcade demonstreeris jõudu, Ermits kukkus viis kohta
Postimehe otseblogis ekspert

Martin Fourcade parandas sprindidistantsi tööõnnetuse ja võitis jälitussõidus kulla! FOTO: TOBY MELVILLE/Reuters/Scanpix

Martin Fourcade alustas tänast laskesuusatamise meeste jälitussõitu kaheksandalt kohalt ja 22-sekundilisest kaotusseisust. Avatiirus jäi püsti veel üks märk, aga edasine oli prantslase jõudemonstratsioon. Hõbeda võitnud suurüllataja Sebastian Samuelsson kaotas 12, pronksi teeninud Benedict Doll 15,1 sekundit. Eestlaste võistlus ebaõnnestus: Kalev Ermits kaotas sai kuue möödalasuga 41. koha (+4.51,3.), Roland Lessingu laeks jäi seitsme möödalasuga 53. koht (+6.06,5.)

ENNE VÕISTLUST:

Meeste laskesuusatamise tänases 12,5 km jälitussõidus on raske välja tuua konkreetseid soosikuid, sest sprindi järjestus oli üpris üllatuslik ja vahed esikümnes väikesed.

Kui algul arvati, et Pyeongchangi olümpial kujuneb kullaheitlus vaid prantslase Martin Fourcade'i ja norralase Johannes Thingnes Bö siseasjaks, siis sprint pööras kõik pea peale. Sellegipoolest võiks lugeda tänaseks peafavoriidiks sprindis kaheksanda koha saanud Fourcade'i, kes läheb rajale olümpiavõitjast Arnd Peifferist (Saksamaa) vaid 22 sekundit hiljem.

Fourcade võitis sama ala ka neli aastat tagasi Sotšis ning on karjääri jooksul olnud jälituses või ühisstardis edukam kui eraldistardist võistlustes.Võib ennustada, et Fourcade saabub esimesse tiiru liidritega pea üheaegselt, üle 10 sekundi ta ei tohiks kaotada.

Neist, kes jäid sprindis Peifferi ja Fourcade'i vahele, näitasid kiiret sõiduaega eelkõige norralane Erlend Bjoentegaard ja itaallane Dominik Windisch. Mõlema medalilootusi tuleb praeguses seisus hinnata headeks. Tarjei Boe omab ka häid šansse, sest läheb rajale 33 sekundit liidrist hiljem, kuid tema suurfavoriidist vend Johannes peaks tegema imet, et jõuda poodiumile 31. kohalt ja liidrist 1.12 hiljem.

Eestlastest pääsesid jälitussõitu Kalev Ermits ja Roland Lessing vastavalt 36. ja 41. kohaga. Ermits oli kaasmaalasest 12,5 sekundit kiirem võrdsete möödalaskude (2) juures. Kindlasti on mõlemal võimalus tõusta, sest nende ees on päris palju üllatajaid ja aeglasemaid suusatajaid, ent raske oleks ületada Eesti seni parimat 22. kohta, mille saavutas naiste sprindis Johanna Talihärm.

Tagasi üles
Back