Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Hirscher tõusis 12. kohalt olümpiavõitjaks, Svindal jättis võistluse pooleli

Meeste alpi kahevõistluse olümpiavõitja Marcel Hirscher. FOTO: CHRISTOPHE ENA/AP

Meeste alpi kahevõistluses krooniti olümpiavõitjaks Marcel Hirscher. Kiirlaskumise järel alles 12. kohta hoidnud austerlane tegi slaalomis vägeva sõidu ja võttis karjääri esimese olümpiakulla. Ülejäänud kaks poodiumikohta hõivasid prantslased Alexis Pinturault (+0,23) ja Victor Muffat-Jeandet (+1,02).

Hirscheri suurim konkurent Aksel Lund Svindal sai kiirlaskumises teise koha, kuid norralane ei ilmunud slaalomis põlvevigastuse tõttu starti.

Fotod: venelase mäesuusavõistlus lõppes ränga kukkumisega

Kaks staari, keda jälgida:

Olgugi, et Marcel Hirscher on jätkuvalt alles 20ndates eluaastates sportlane, võib teda juba praegu nimetada üheks kõigi aegade silmapaistvamaks ja stabiilsemaks mäesuusatajaks. Üksnes slaalomile ja suurslaalomile keskenduv austerlane on võtnud kuuel järjestikusel hooajal MK-sarjas üldvõidu. Ta on ainus mees legendaarse rootslase Ingemar Stenmarki kõrval, kes olnud MK-sarjas poodiumil enam kui sajal korral.

Oma esimestel mängudel Vancouveris jäi ta kahel korral napilt medalita, neli aastat hiljem Sotšis tuli slaalomis hõbemedal ja suurslaalomis neljas koht. Pyeongchangis on Hirscheri eesmärgiks kaks kulda.

Pärast ebaõnnestunud Sotši mänge loodab kolmekordne olümpiamedalist ja viiekordne maailmameister Aksel Lund Svindal Lõuna-Koreas medalisoonele naasta. Kogenud norralane on pikka aega muret teinud põlvevigastusest viimaks edukalt taastanud. Detsembris alguses võitis ta kaheaastase pausi järel MK-etapi, millele lisandus peagi veel kaks esikohta.

Õigupoolest pole Svindal enam Norra ainus mäesuusatamise medalilootus. Tänavu on MK-etappidel juba paarkümmend poodiumikohta röövinud nn Viikingite trio, kuhu kuuluvad lisaks talle ka Kjetil Jansrud (32) ja Henrik Kristoffersen (23). Kui kogenud Svindal ja Jansrud keskenduvad kiirusaladele, siis noor Kristoffersen klammerdab norralased telekate ette ka tehnilistel aladel.

KIIRLASKUMISE TULEMUSED:

SLAALOMI TULEMUSED:

Tagasi üles
Back