Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
ALGUSENI JÄÄNUD
1 5
PÄEVA

Klæbo sai ihaldatud olümpiakulla, Kilp võitles vägevalt

Kui klassikasprindi kvalifikatsioonisõidud saavad peetud, on aeg finaalideks! Kvalifikatsioonist 15. ajaga edasi pääsenud Marko Kilp tegi oma veerandfinaalis väga võimsa sõidu, kuid jäi neljandaks ning jäi ka aegade võrdluses poolfinaalist napilt välja. Kõigi aegade noorimaks meeste sprindi olümpiavõitjaks krooniti Johannes Höfsflöt Klæbo, kes edestas Federico Pellegrinot ja Aleksander Bolšunovi. Kilbile läks lõppkokkuvõttes kirja 8. koht. Naistest tuli olümpiavõitjaks Stina Nilsson. Postimehe ja Kanal 2 otseülekannet kommenteerisid Margus Uba ja Kristjan Koll.

ENNE SÕITE: 

Marko Kilp teeb ilusa sõidu ja saab kirja 15. aja! See viib ta kindlalt veerandfinaali, parimat aega näidanud Ristomatti Hakolale kaotab ta 6,51 sekundiga. Hakola järel on teine Johannes Hösfot Kläbo ja kolmas Aleksandr Bolšunov. Õnnetu mees on Raido Ränkel, kes saab 31. koha. Edasipääsust jääb lahutama vaid 0,19 sekundit! Karel Tammjärv saab 80 mehe seas 53. koha (+14,14).

Naiste seas sai Tatjana Mannima karjääri parima koha tiitlivõistlustel, lõpetades 39. kohal. Kiireim oli rootslanna Stina Nilsson, talle järgnesid Maiken Caspersen Falla ja Krista Pärmäkoski. Mannima kaotas Nilssonile 19,83 sekundit, edasipääsust jäi puudu 4,55 sekundit.

VEERANDFINAALID:

POOLFINAALID:FINAALID:

Vaata kvalifikatsioonisõite siit!

Tagasi üles
Back