L, 3.12.2022

Postimehe fotod: milline lõpp! Fourcade päästis kulla millimeetritega

Vaata tervet sõitu järgi!
Postimees Sport
Postimehe fotod: milline lõpp! Fourcade päästis kulla millimeetritega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1

Meeste laskesuusatamise ühisstardist sõidu finiš oli kõike muud kui igav. Oma neljanda olümpiakulla võitis Martin Fourcade, kes alistas lõpusirgel fotofiniši abil sakslase Simon Schemppi. Pronksmedali sai norralane Emil Hegle Svendsen, kes kaotas ühe möödalasu juures Fourcade'ile 11,2 sekundiga. Suurfavoriit Johannes Thingnes Bö põrus teises tiirus, kui tegi kolm möödalasku. Norralane leppis 16. kohaga (+1.20,0). 

ENNE VÕISTLUST:

See on juba vana laul, sest Fourcade on igal distantsil olnud suursoosik, ent ühisstart on vaat et isegi tema tugevaim ala. Käesoleva talve kolmest 15 km ühisstardist on Fourcade võitnud kaks ja korra olnud teine, seda ikka oma pearivaali Johannes Thingnes Bö (Norra) järel.

Sotši olümpial neli aastat tagasi kaotas Fourcade lõpuspurdis teisele norralasele Emil Hegle Svendsenile ja tuli hõbedale. Kuid Svendseni sõidukiirus on nelja aastaga pisut langenud.

Muidugi on Saksamaa nelik sedavõrd tugev, et igaüks võib täna medalite jaotamisel kaasa rääkida. Unustada ei tohi noort rootslast Sebastian Samuelssonit, kes on Pyeongchangis saanud teise ja neljanda koha, olles sellega peaaegu võrdne Fourcade'iga (kaks kulda ja üks viies koht).

Ühisstardis on oluline ka kiire laskmine, mille puhul tasuks meelde tuletada austerlast Simon Ederit, kes teenis sel alal pronksi mullusel MM-il. Tal puudub veel individuaalne olümpiamedal.

Kõige rohkem tasub loota, et kuld otsustatakse viimases tiirus, see oleks põnevaim süžee. Ent Fourcade on sel hooajal meid juba mitu korda sellisest luksusest ilma jätnud.

Märksõnad
Tagasi üles