E, 5.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Venemaa sai spordikohtus kaotuse

Merili Luuk
Facebook Twitter
Comments 2
CAS
CAS Foto: Sergei Bobylev/Sergei Bobylev/TASS

Rahvusvaheline spordikohus (CAS) teatas otsusest mitte rahuldada kuue Venemaa sportlase ja seitsme ametniku kaebust rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK) vastu.

Tatjana Borodulina, Pavel Kuližnikov, Aleksander Loginov, Irina Starõhh, Dimitri Vassiljev ja Denis Juskov ei kuulunud 168 Venemaa sportlase sekka, kes said ROKilt kutse Pyeongchangis olümpialipu all startida. Kuuikule said saatuslikuks varasemad patud ehk neid on karjääri jooksul karistatud dopingureeglite rikkumise eest.

Nad esitasid kaebuse Rahvusvahelise Spordikohtu (CAS) Pyeongchangis avatud ja kiirete menetluste tarbeks ette nähtud filiaali, mis tutvus neile edastatud kirjalike tunnistuste ja materjalidega ning otsustas, et neil puudub antud küsimuses jurisdiktsioon. Sisuliselt said Venemaa sportlased lüüa, sest kehtima jäi ROKi tahe - nimetatud kuus Venemaa sportlast ja samuti analoogse kaebuse esitanud seitse spordiametnikku/treenerit Pyeongchangi ei pääse. Põhjendatud otsuse avaldab CAS reedel.

Samuti reedel, kohaliku aja järgi kell 11 (Eesti aja järgi kell 4 hommikul) avaldab CAS otsused, mis puudutavad kahte ülejäänud Venemaalt laekunud samasisulist kaebust, millest ühe esitasid 32 sportlast ning teise 13 sportlast ja kaks treenerit.

Facebook Twitter
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles