Kui edukaks osutub Pyeongchangi olümpia avanud rahutuvi lend?

Ott Järvela, Pyeongchang
, Vastutav toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rahutuvi Pyeongchangi taliolümpiamängude avatseremoonial.
Rahutuvi Pyeongchangi taliolümpiamängude avatseremoonial. Foto: AFP/SCANPIX

Kõiki Pyeongchangi taliolümpiamängudele saabujaid tervitas Incheoni lennujaamas robot, kes sirutas käe välja ja teatas inglise keeles: «Tere, minu nimi on Kim. Kas sa soovid mu kätt suruda?» Kui kämbla roboti pihku surusid, pigistas ja raputas ta seda õrnalt ning ütles: «Tere tulemast Koreasse. Nautige Pyeongchangi olümpiamänge!»

Kerge Star Treki hõnguga episood, aga samuti olümpiarajatistes siiberdavad lihtsamad robotid, mis kuvavad näiteks põrandatele viimaseid uudiseid ja ilmateadet, tekitasid eilse avatseremoonia eel ootuse, et 30 000-le Pyeongchangi olümpiastaadionile külma trotsides kogunenud inimesele läheb ettekandmisele tõeliselt futuristlik šõu.

Kas korealased ei soovinud eputada või on igasugused põnevad vidinad nende jaoks sedavõrd igapäevased, et ei nähtud mõtet nendega eraldi uhkeldada, ent robotite šõud rahvale ei näidatud. Pilk suunati tulevikku mitte tehnoloogilises, vaid hoopis filosoofilises mõttes – enne tseremoonia lõpetanud haaravat ilutulestikku kandsid Korea artistid ette maailmarahu mitteametliku hümni, John Lennoni pala «Imagine», mille saatel moodustasid tantsijad staadionile hiiglasliku rahutuvi.

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles