P, 4.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galerii: vabakavas end ületanud Kanada lipukandjad võitsid kaheksa aastase vahe järel olümpiakulla

Postimees Sport
Facebook Twitter
Comments

Iluuisutamise jäätantsus krooniti olümpiavõitjaks Kanada paar Tessa Virtue ja Scott Moir, kes edestas haaravas duellis prantslaste Gabriella Papadakist ja Guillaume Cizeroni.

Prantslased tegid nõnda hea vabakava, et kuldmedali tarbeks pidid Virtue ja Moir teenima oma vabakavast 121,62 punkti, mis ületanuks nende selle hooaja parimat punktisummat (118,33) enam kui kolme punktiga.

Kanada olümpiakoondise staarid ja avatseremoonia lipukandjad said sellega hakkama. Virtue ja Moir kogusid vabakavas lausa 122,40 punkti ja kogusummaks kujunes 206,07, mida oli 0,79 punkti rohkem kui Prantsusmaa paaril.

Enne mängude algust oli ette teada, et Kanada ja Prantsusmaa vahel tuleb vaatemänguline lahing, sest tegemist on viimaste aastate valitsejatega. 2017. aasta maailmameistrivõistlustel triumfeerisid kanadalased, 2016. ja 2015. aastal aga prantslased.

Pronksmedali said USA esindajad Maia Shibutani ja Alex Shibutani, kes teenisid lühikavas 77,73 ja vabakavas 114,86 punkti – kogusumma 192,59. Ainuüksi kolmanda koha tulemus näitab, et esimesed kaks paari olid omaette klassist.

Ühtlasi tegi Kanada paar vigade paranduse: 2010. aastal kodujääl Vancouveris võidutsenud Virtue ja Moir tunnistasid neli aastat tagasi Sotši mängudel USA (Meryl Davis ja Charlie White) paremust. Nüüd kuulub tiitel taaskord Kanadale.

Enne vabakava:

Kaks peamist kullasoosikut edestasid ülejäänud rivaale keskelt läbi 5-7 punktiga ja peaksid tänases vabakavas duelleerima kullale. Prantsusmaa paaril juhtus lühikavas õnnetus – Papadakise kleidi pael läks lahti ja ta pidi esituse ajal mõtlema ka sellele, kuidas riietust koos hoida.

Midagi hullu ei juhtunud – prantslased jäid lühikavad kanadalastele alla 1,74 punktiga. Kuna Papadakis ja Cizeron edestasid viimasel MMil rivaale vabakavas 2,96 punktiga, siis nende numbrite põhjal peaksid olema kergelt soosikud.

Pronksile heitleb hetkel kuus paari, kes kõik mahuvad 3 punkti sisse. Mõneti üllatuslikult kerkis kolmandaks USA teine paar Madison Hubbell/Zachary Donohue, sest pigem eelistatakse nende kaasmaalaste, õde-vend Maia ja Alex Shibutani šansse. Aga Shibutanid jäid alla vaid 0,02 (!) punktiga, mis vabakavas pole mingi vahe. Seega on nemad ikka peamised pretendendid pronksile, kuid ei tohi unustada OAR-i paari Jekaterina Bobrova/Dmitri Solovjov šansse.

Mullusel MMil said just venelased vabakavas kahe favoriidi järel kolmanda koha, kuigi kokkuvõttes tuldi medalile õde-vend Shibutani. Praegu jäävad venelased neist maha 2,26 punktiga.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles