Soomlaste hüppevõistluse päästis neljandas voorus Eero Hirvonen, kuid medalimõtted olid maha maetud juba tõenäoliselt pärast teist vooru. Wilhelm Denifl suutis viimases voorus Austria eduseisu säilitada, kuid sakslased stardivad murdmaarajale kõigest kuus sekundit hiljem. Kolmandana alustavad jaapanlased, neljandana norralased.
Sakslaste nimekaim mees Eric Frenzel läheb püüdma juba kuuendat olümpiamedalit, seni on tal kolmelt olümpialt (2010-2018) taskus kaks kulda, hõbe ja kaks pronksi. Huvitav on aga fakt, et Saksamaa pole pärast 1988. aasta Calgary mänge, kus osaleti veel Saksamaa LV nime all, võitnud kordagi meeskonnavõistlust. Frenzelit toetavad kindlasti väärikalt Johannes Rydzek ja Fabian Riessle.
Tiitlit kaitseb Pyeongchangis Norra, kes võiks sakslastele vastu saada vaid siis, kui nad hüppemäel rivaalidele ei kaotaks. Norralastel jätkub sõidukiirust, kuid seni pole nad Pyeongchangis saanud seda tõestada, sest medalite eest on heidelnud vaid Jarl Magnus Riiber, kes aga pisut jääb kiirematele alla.
Medalilootusi võivad heietada veel Jaapan, Austria ja võib-olla ka Soome. Need kõik kolm riiki on sarnaselt Norrale meeskondliku kahevõistluse olümpial võitnud ka varem – Austria viimati 2010, Soome 2002 ja Jaapan 1994. Jaapani võimalused peituvad eelkõige selles, et hüpetega tehakse vahe sisse, teised võivad sakslaste-norralastega rajal enam-vähem võrdselt heidelda.
Eesti võistkond võinuks samuti olümpial võistelda, kuid eestlastelt võeti vajalikud olümpiakohad ära. Nimelt muutis Rahvusvaheline Suusaliit (FIS) vähem kui 70 päeva enne Pyeongchangi taliolümpiamängude algust kahevõistluse kvalifikatsiooni reegleid moel, mis võttis Eestilt ära kaks olümpiakohta. Nõnda jäid olümpialt eemale Kail Piho ja Han Hendrik Piho.