E, 5.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Statistikapomm nr 5: Kalla, Björgeni ja Wüsti vinged rekordid

Ott Järvela, Pyeongchang
, Vastutav toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Charlotte Kalla
Charlotte Kalla Foto: JOEL MARKLUND/imago/Bildbyran

Olümpiamängude esimesel täisväärtuslikul võistluspäeval leidsid omanikud viis medalikomplekti - murdmaasuusatamises naiste suusavahetusega sõidus, laskesuusatamise naiste sprindis, kiiruisutamise naiste 3000 meetris, lühiraja kiiruisutamises meeste 1500 meetris ja suusahüpete meeste normaalmäel. Viis olümpiavõitjat ja 15 medalit on aga kõigest pinnavirvendus, tõeliselt vinge statistika peitub sügavamates sfäärides!

3 olümpiakulda on nüüd võitnud naiste suusavahetusega sõidus esikoha pälvinud Charlotte Kalla, millega ta tõusis ühele pulgale Rootsi seni kõige edukama naissportlaste Agneta Anderssoniga, kes on kolmekordne aerutamise olümpiavõitja.

11 olümpiamedalit on nüüd võitnud Norra suusastaar Marit Björgen, millega ta jääb taliolümpiamängude arvestuses alla vaid kaasmaalastele Ole Einar Björndalenile (13 medalit) ja Björn Dähliele (12 medalit).

3 riiki on võitnud olümpiamedali kõigil viiel naiste laskesuusatamise distantsil (sprint, jälitussõit, individuaal, ühisstart, teatesõit). Kui varem olid sellega hakkama saanud Saksamaa ja Venemaa, siis pärast Marit Olsbu hõbemedalit naiste sprindis ka Norra.

9 olümpiamedalit on Hollandi rekord, mida naiste 3000 meetri distantsil hõbeda pälvinud Ireen Wüst jagab nüüd ratsutaja Anky van Grunsveniga. Lisaks tõusis Wüst ühele pulgale Claudia Pechsteiniga - rohkem olümpiamedaleid kui neil, pole ühelgi teisel kiiruisutajal.

108 medalit on naiste 3000 meetris kolmikvõidu teeninud Holland nüüd läbi aegade kiiruisutamises olümpialt võitnud. Sama palju medaleid on murdmaasuusatamises võitnud Norra. Aga mäesuusatamisest on Austria koju viinud suisa 114 olümpiamedalit.

1 riik on suutnud võita olümpiakulla kõigil neljal suusahüppealal (meeste ja naiste normaalmägi, meeste suur mägi ja meeskonnavõistlus) - Saksamaa tänu Andreas Wellingeri tänasele võidule, mille võtmeks hiilgav hüpe teises voorus.

2. korda võitis lühiraja kiiruisutamises meeste 1500 meetrit kodupubliku ees võistelnud sportlane. 2002 ameeriklane Apolo Anton Ohno ja täna lõunakorealane Lim Hyo-jun.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles