N, 29.09.2022

Eesti meeslaskesuusatajad enne starti: külm on

MAAA
Eesti meeslaskesuusatajad enne starti: külm on
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Eesti meeslaskesuusatajad võistlevad homme sprindis ning jagasid enne Pyeongchangi olümpia esimest starti enda mõtteid. 

Kauri Kõivu sõnul on lasketiir täiesti normaalne. «Eile oli okei, polnud tuuline ega midagi, aga külm on. Varem olen kaks korda siin käinud, kuid kordagi pole nii külm olnud. Tuleb oma ära teha, olen täiesti valmis,» rääkis Kõiv.

Roland Lessing peab võistlusrada MK-etappidega võrreldes raskemaks. «2009. aasta MM-iga võrreldes on keerulised kohad sportlasesõbralikumaks tehtud, aga eks pühapäeval ole näha. Juba toona oli tuulega probleeme, mina siis laskmisega väga hästi hakkama ei saanud. Kuidas nüüd läheb, alates pühapäevasest saame teada.» 

Rene Zahkna jaoks on tegemist esimeste olümpiamängudega, kuid lisapingeid sellega ei kaasne. Samuti meeldib talle, et võistlus toimub päeva teises pooles prožektorite all. «Õhtul on see parem, et lasketiir on ühtlaselt valge. Muidu hommikul võistluse ajal päike laskmise ajal muutub ja sellest tulenevalt silm petab.

Laskmine pole see hooaeg nii kontrolli all olnud. Siin tiirus pole veel käinud. Eile õhtul oli esimene trenn, aga mul polnud pagasit kohal, pidin natukene jõusaalis aega veetma. Rahuli olen küll. Esimene päev tutvusin külaga ära, aga midagi nii kiusataja tekitajat polegi.» 

Märksõnad
Tagasi üles