Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tammjärv suusavahetusega sõidust: esimene pannkook läheb mul tavaliselt aia taha

Pyeongchangi olümpiamängudel suusavahetusega sõidus parima eestlasena 32. koha saanud Karel Tammjärv sõnas pärast võistlust, et jäi uisupoolega rahule.

Klassikadistantsil polnud Tammjärve suusad libedad, sest rõhk pandi pidamisele. «Saime suusad hästi pidama, aga selle arvelt hävisime libisemises,» kommenteeris Tammjärv klassikasuuski. «Kui laskumisel tuulde ei saanud, siis vahe venis sisse. Pidamine oli oluline, et uisupoolel oleksid käed värsked,» lisas suusataja.

Tammjärv jäi distantsi teise poolega rahule. «Uisupoole alguses tuli Lari Lehtonen selja tagant ja tegi distantsi lõpuni head tempot. Vahepeal oli raskusi, aga suusad olid niivõrd head, et kui tõusu lõpus maha jäin, siis sain laskumisel ta kätte. Lõpus suutsin Lari maha raputada. Uisupool oli rahuldav,» rääkis sportlane.

Kuidas kommenteerid raskeid ilmastikuolusid? «Ringi tagumisest otsast tagasi tulle andis tuul tõusule raskust juurde, aga külm ei olnud, sest soepesu oli all niivõrd hea,» vastas Tammjärv. «Mingi hetk tundus, et olin üleriietatud. Naljakal kombel oli mul mingitel hetkedel isegi palav. Riietusin väga õigesti,» nentis 28-aastane Tammjärv. «Oleks natukenegi jahe hakanud, oleks mul varem krambid tekkinud. Minul tekkisid krambid alles viimasel ringil.»

Tammjärv loodab, et vorm läheb järgmistel päeval aina paremaks. «Ootused olid nii minul kui spordisõpradel suuremad. Aga loodan, et läheb kahe nädala pärast paremaks. Esimene pannkook läheb mul tavaliselt aia taha.»

Ta lisas: «Mul ei õnnestu tavaliselt võistlusteks valmistudes tugevad trennid teha niivõrd tugevad. Mul on head litakat vaja ja tavaliselt on selleks esimene võistlus. MK-etappidel näiteks sprindid või siis olümpia kontekstis suusavahetusega sõit.»

Tagasi üles
Back