Pole imestada, et paljud noored vaatavad elu läbi instagrami-filtrite ning väiksemagi tagasilöögi korral loobutakse alustatud plaanidest. Minu jaoks on midagi selles eeskujumudelis puudu.
Tundub, et liiga vähe näeme eeskujusid, kes õpetaksid pühenduma ning näitaksid, et tee tippu ei tule üleöö ega pole sirgjooneline. Tagasilöögid on selle teekonna paratamatu osa. Kui aga piisavalt pingutada ning omada suurt tahet, siis on kõik võimalik - isegi maailma parimaks saamine.
«Kui pole pingutama inspireerivaid eeskujusid, siis võib noorele osaks saada hirmutav saatus - keskpärasus».
Meil on vaja Olümpiavõitjaid, sest noortel on vaja paremaid eeskujusid
Jah, ma leian, et meie noortel on vaja paremaid eeskujusid. Eeskujusid, kes näitaksid, et kõva töö, pühendumusega ja pingutusega on võimalik jõuda tippu. Kõige inspireerivam eeskuju on aga kindlasti see, kellega saab samastuda. Kui suurel areenil suudab võita ka meie naaberküla poiss, siis tundub see nii käegakatsutav, nii reaalne, nii tehtav, et paneb ka meie noori rohkem pingutama. Võib-olla ka võitma.
Kõigist meist ei pea saama Olümpiavõitjaid, kuid kasvõi natuke Olümpiavõitjate pühendumust ja pingutusoskust annaks meile kõigile palju juurde. Küll igaüks leiab oma tipu, kuhu pürgida.
Võibolla ongi selleks vaja Olümpiavõitjaid, et noored silmapaarid saaksid inspiratsiooni, õpiksid pingutama ja märkaksid, et neis kõigis on võitja.
Paavo Pauklin on IT-ettevõtja ja noorsportlaste tugisüsteemi Sihtasutuse Noored Olümpiale asutaja. Noored Olümpiale annab välja stipendiumeid 18-25 aastastele sporditalentidele, kes soovivad jõuda maailma tippu. Osa stipendiumist suunatakse «tarkadele» koolitustele, mis sisaldavad vaimset treeningut (mindset coaching, spordipsühholoogia) ning sportlase brändi arendamist, et nad suudaksid endale toetajaid ja fänne leida ning meeskonda ehitada.