R, 31.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Statistikapomm nr 11: Saksamaa ja Hollandi ainulaadne saavutus

Ott Järvela, Pyeongchang
, Vastutav toimetaja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kiiruisutamise naiste 1000 meetri olümpiavõitja Jorien ter Mors.
Kiiruisutamise naiste 1000 meetri olümpiavõitja Jorien ter Mors. Foto: Alexander Vilf/Sputnik

Pyeongchangi taliolümpiamängude viiendal võistluspäeval, 14. veebruaril selgusid olümpiavõitjad neljal alal - lumelaua meeste rennisõidus, kahevõistluse normaalmäe võistluses, kiiruisutamise naiste 1000 m distantsil ja kahekelgul. Heidame pilgu statistikasse.

2 riiki on suutnud medali võita kõigil viiel võistluspäeval, mil Pyeongchangis seni medaleid on jagatud - Saksamaa ja Holland.

100. kuldmedali taliolümpiamängudelt tõi USA-le rennisõidu võitja Shaun White. Ameeriklastest enam kuldmedaleid on taliolümpialt võitnud ainult Norra (121).

1 sportlane on tulnud lumelauasõidus kolmekordseks olümpiavõitjaks - Shaun White, kes pälvis rennisõidus kulla ka 2006. ja 2010. aasta olümpial. Ainsat ameeriklased, kes võitnud taliolümpialt rohkem kuldmedaleid kui White, on kiiruisutajad Eric Heiden ja Bonnie Blair (mõlemad 5 kuldmedalit).

100% lumelauasõidus esimese nelja ala jooksul välja antud kuldmedalitest on võitnud USA. Ühelgi varasemal taliolümpial pole ükski riik suutnud lumelauas nii palju kuldasid võita ning kuus ala on veel ees...

4. olümpiamedali võitnud kahevõistluse olümpiavõitja Eric Frenzel jääb sel spordialal olümpiamedalite arvult alla vaid austerlasele Felix Gottwaldile (7) ja soomlasele Samppa Lajunenile (5).

7 järjestikust olümpiamängude kiiruisuvõistlust (2 Sotšis 2014 ja 5 Pyeongchangis 2018) on lõppenud Hollandi võiduga. Sellega kordas Holland taliolümpiamängude rekordit - vahemikus 1936-1948 võitis Norra samuti seitse kulda järjest (samuti kiiruisutamises).

1 korda taliolümpiamängude ajaloos võitsid Jaapani naissportlased samal alal kaks individuaalset medalit - kiiruisutamises pälvisid Jorien ter Morsi järel hõbeda ja pronksi vastavalt Nao Kodaira ja Miho Takagi.

3 paari on suutnud kahekelgul kaks korda järjest olümpiavõitjaks tulla. Austerlased Andreas ja Wolfgang Linger (2006 ja 2010), sakslased Hans Rinn ja Norbert Hahn (1976 ja 1980) ja sakslased Tobias Wendl ja Tobias Arlt (2014 ja 2018).

17 kuldmedalit on Saksamaa läbi aegade kelgutamises võitnud. Rohkem taliolümpiakuldasid on Saksamaal vaid laskesuusatamises (19).

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles