Rootsi kuningas seitsmest kuldmedalist: rootslased on parimad!

Carl XVI Gustaf käis kahel järjestikkusel curlingufinaalil. Eile jäid tema mehed USAle alla, täna aga alistasid rootslannad Lõuna-Korea koondise. FOTO: JON OLAV NESVOLD/imago/Bildbyran/Scanpix

Rootsi kuninga Carl XVI Gustafi reis Pyeongchangi olümpiamängudele on osutunud erakordselt edukaks, sest kroonitud pea on oma silmaga näinud mitut rootslaste olümpiavõitu. Täna rõõmustas kuningat Rootsi curlingunaiskond, kes alistas finaalis 8:3 võõrustajad Lõuna-Koreast.

«Uskumatu! Võidelda riikide vastu nagu Kanada, kus on miljon curlingumängijat, samas kui Rootsis on meil neid vast 4000 – see ei tohiks olla võimalik. Aga nad said sellega hakkama!» võttis kuningas naiskonna saavutuse kokku. «Nad olid täna jääkülmad ja teravad. Rõõm on siiras.»

Rootsi kindlustas kullaga endale Pyeongchangi medalitabelis kuuenda koha. Lisaks curlingunaistele on rootslased teeninud kaks kuldmedalit laskesuusatamises (Hanna Öberg tavadistantsil ja Rootsi meeskond teatesõidus), murdmaasuusatamises (Charlotte Kalla suusavahetusega sõidus ja Stina Nilsson klassikasprindis) ning mäesuusatamises (Andre Myhrer ja Frida Hansdotter vastavalt meeste ja naiste slaalomis).

«Nad on uskumatult head. Lihtsalt parimad,» kiitis kuningas kõiki oma sportlasi.

Tagasi üles
Back