Ameerika Ühendriikide nimekaim freestyle-suusataja Gus Kenworthy ei teeninud Pyeongchangi olümpiamängudel lisa oma ühele Sotšist võidetud hõbemedalile. Küll aga läheb mees koju väärt meenega – Kenworthy kodustas ühe Lõuna-Korea kutsika, kelle esialgne saatus oleks olnud lõpetada kellegi õhtusöögina.
USA suusataja päästis ühe Korea kutsika, miljonid süüakse ikka ära (3)
Pargisõiduvõistlusel kindlalt finaali jõudnud, kuid seal mõlemas sõidus põrunud ja 12. kohal lõpetanud Kenworthy veetis pärast võistlust lõputseremooniani jäänud aega produktiivselt ja külastas üht hinnanguliselt 17 000 Lõuna-Korea koeralihakasvatusest.
«Mulle öeldi, et neid koeri hoiti võrreldes teiste kasvatustega heades tingimustes. Need koerad olid alatoidetud ja füüsiliselt ahistatud, topitud elama võrkpuuridesse ja jäetud elama jääkülmadesse talvistesse või lõõskavatesse suvistesse tingimustesse. Kui tuleb aeg nad magama panna, tehakse seda teiste koerte ees ja läbi elektrilöögi, mis võib võtta kuni 20 piinarikast minutit. Vaatamata mõningate inimeste arvamustele ei erine need koerad kuidagi neist, keda me kodus lemmikloomadeks kutsume,» on fragment Kenworthy sotsiaalmeediasse postitatud sõnumist.
That's why I wanna help! Most young Koreans ARE against it & bc farming dogs is a much smaller industry than other livestock there's an opportunity to make real change! I'm sorry if it seemed like I was judging Korean ppl. I'm not. I just wanna help end the dog abuse! @iamjoonlee https://t.co/xnpG67ntsE
— Gus Kenworthy (@guskenworthy) February 24, 2018
Kenworthy ja tema poiss-sõber Matthew Wilkas, kes tegid olümpiamängudel otse-eetris jagatud suudlusega ajalugu, otsustasid ühele kohatud koera endale võtta – nimeks sai ta Beemo – ja ka ülejäänud 90 kõnealuses kasvanduses elavat koera saavad endale uue kodu Põhja-Ameerikas. Väidetavalt on Lõuna-Koreas aga kuni kaks ja pool miljonit koera, kelle saatuseks on lõpetada kellegi toidulaual.