Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Rootsi turist smugeldas end koos sportlastega olümpia lõputseremooniale

Niklas Högstedt FOTO: Instagram

Pyeongchangi taliolümpia lõputseremoonial pääses Rootsi olümpiaturist Niklas Högstedt tänu kehvale turvameeskonna tööle koos sportlastega olümpiastaadionile marssima.

Kõik algas sellest, kui 32-aastane Högstedt soovis olümpiatulest ilusat pilti saada. «Kohtusin mitme ametnikuga ning küsisin neilt, kas olen õigel teel. Minu soov oli teha olümpiatulest kena pilt. Mitte keegi neist ei öelnud mulle, et ma ei tohi siit edasi minna. Lõpuks jõudsin ruumi, kus olid mõned asjamehed. Mõtlesin, et mind saadetakse minema, aga nad osutasid hoopis ühe ruumi poole,» rääkis rootslane.

«Pöörasin ümber ning vaatasin läbi klaasukse. Nägin sadu sportlasi, kes omavahel juttu ajasid. Kohe kindlasti ei tohtinud ma sinna minna. Samas, mitte keegi ei öelnud mulle midagi, seega otsustasin ikkagi uksest sisse astuda,» jätkas Högstedt.

32-aastane spordifänn kasutas kätte lipsanud võimalust hoolega. Ta tegi pilti nii olümpiamängude ühe suurima staari Lindsey Vonni, aga ka Rootsi curlingutähe Anna Hasselborgiga. Pärast pildistamist otsustas mees, et viib oma seikluse järgmisele tasemele. Ta otsis endale koondise, kellega koos olümpiastaadionile marssida.

«Mitte keegi ei öelnud mulle midagi. Mul polnud akrediteeringut, ametlikke riideid ning ma ei näinud välja ka vabatahlik. Mõtlesin, et olen idioot, kui ma nüüd ei proovi ka staadionile marssida. Paljudel sportlastel olid tegelikult akrediteeringud jope all, seega polnud üldse võimatu staadionile pääseda,» selgitas ta.

«Pidin kuidagi oma idee mõnele koondisele maha müüma. Kõige loogilisem valik oli Rootsi, kuid nende esindaja polnud üldse ideest huvitatud. Seega otsustasin valida tiimi, kelle joped olid minu omaga sarnased. See koondis oli üsna väike ning nende delegatsioon arvas, et see on lahe mõte. Marssisin staadionile sisse delegatsiooni keskel, et turvamehed riietuse osas midagi kahtlustama ei hakkaks,» lausus Högstedt.

Rootsi olümpiaturisti sõnul saab juhtunus süüdistada vaid korraldajaid. «Sellist asja ei oleks mitte kunagi tohtinud juhtuda. Saan aru, et tegelikult olid isegi sportlaste suhtes turvameetmed üsna karmid. Seega olid kõik üllatunud, kuidas mina sisse pääsesin. Aga kogu see kogemus jääb mulle eluks ajaks meelde.»

Tagasi üles
Back