Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Põhja-Korea sportlase dopingujuhtum vaikiti maha

Kim Un-Hyang (valges) mängus Šveitsi vastu. FOTO: ED Jones/AFP

Põhja-Korea jäähokimängija Kim Un-Hyang jäi Pyeongchangi olümpiamängudel vahele keelatud aine tarvitamisega, kui andis positiivse dopinguproovi diureetilise hüdroklorotiasiidi suhtes.

Diureetilist hüdroklorotiasiidi kasutatakse, et varjata teiste keelatud ainete tarvitamist. Rahvusvahelise jäähokiliidu (IIHF) sõnul tulenes 25-aastase sportlase positiivne proov «tahtmatust kasutamisest» ning aine kontsentratsioon veres oli väga madal, vahendab Insidethegames.biz.

Tema proovist tuvastati keelatud ainet 3 nanogrammi milliliitri kohta. Selle tulemusena ei kehtestatud mängijale võistluskeeldu, vaid Un-Hyang sai mängudel edasi osaleda. Võrdluseks: 2016. aasta Rio olümpiamängudel leiti Hiina ujuja Chen Xinyi proovist samanimelist ainet 36,76 nanogrammi milliliitri kohta ning teda karistati kaheaastase võistluskeeluga.

Un-Hyang esindas äsja lõppenud spordipeol Korea ühendnaiskonda, kes kordas Kasahstani ja Jaapani negatiivset rekordit, kui kaotas olümpiaturniiril kõik viis kohtumist ning viskas kodusel turniiril vaid kaks väravat.

Tagasi üles
Back