Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kim Jong-un tegi olümpiamängudega seoses üllatava avalduse

Kim Jong-un kohtub neil päevil ROKi presidendi Thomas Bachiga FOTO: ?????/AP

Põhja-Korea liider Kim Jong-un kinnitas Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) presidendile Thomas Bachile, et Põhja-Korea kavatseb kindlasti Tokyo suveolümpiamängudel ja Pekingi taliolümpiamängudel osaleda. 

Diktatuuririigi olümpiamängudel osalemisega oli veel tänavu veebruaris enne Pyeongchangi olümpia algust probleeme, sest Põhja-Korea viivitas oma osalusest teatamisega. Lõpuks suutis Bach asjasse niivõrd sekkuda ning kaks Koread ka omavahel lepitada, kui Põhja- ja Lõuna-Korea sportlased marssisid avatseremooniale ühise lipu all. Lisaks võistles olümpiamängudel ühine Korea hokinaiskond. Kokku eraldas ROK 22 sportlase olümpiaettevalmistuseks 50 000 USA dollarit, neist vaid kaks - iluuisutajad täitsid olümpianormi. 

Põhja-Koreagi jäi aga olümpial osalemisega rahule ning nüüd kinnitas Kim Jong-un Pyongyangis viibivale ROKi presidendile Bachile, et olümpiamängudest ei jääda mingil juhul kõrvale. 

ROKi president Thomas Bach kohtub neil päevil Kim Jong-uniga FOTO: ?????/AP

Kuigi Pyeongchangis jäi Põhja-Korea sportlastelt medal võitmata, on diktatuuririik taliolümpiamängudelt võitnud kaks medalit: kiiruisutaja Han Pil-Hwa 1964. aastal Innsbruckis naiste 3000 meetri distantsil hõbemedali ja lühiraja kiiruisutaja Hwang Ok-Sil 1992. aastal Albertvilleʼis naiste 500 meetri sõidus pronksi.

Suveolümpial on oldud palju edukamad: võidetud on 16 kuld-, 15 hõbe- ja 23 pronksmedalit. Kaks aastat tagasi saabuti Rio de Janeirost kodumaale seitsme medaliga, millest kaks olid kuldsed.

Tagasi üles
Back