R, 9.06.2023

Koreade olümpiaplaan sai tõsise tagasilöögi

Facebook Twitter
Comments
Põhja-Korea olümpiadelegatsioon
Põhja-Korea olümpiadelegatsioon Foto: Thomas Lovelock / AP

Põhja-Korea ja Lõuna-Korea plaan kandideerida 2032. aasta suveolümpiamängude korraldajaks sai tõsise tagasilöögi, sest Põhja-Korea pole täitnud Rahvusvahelise Antidopinguagentuuri (WADA) poolt määratud kohustusi, vahendab AFP.

Põhja- ja Lõuna-Korea sõlmisid 2018. aastal kokkuleppe asuda koos kandideerima 2032. aasta suveolümpiamängude korraldajaks. Lõuna-Korea spordiministri Do Jong-hwani sõnul aitaks ühiskandidatuur maandada poolsaarel valitsevaid pingeid ja heaks näiteks sellele oli Põhja-Korea osalemine 2018. aastal Pyeongchangis peetud taliolümpiamängudel.

Üsna sürreaalsele plaanile tahab veto panna aga WADA, kelle sõnul pole Põhja-Korea siiani saanud tööle oma dopinguvõitluse plaani, pole täitnud WADA koodi ning on seejuures olnud igasuguse antidopingu tegevuse suhtes passiivne ja WADA kirju ignoreerinud.

Kui säärane teguviis – õigemini, tegevusetus – jätkub, on ohus ka Põhja-Korea sportlased, sest WADA koodi eiramine tähendaks automaatset võistluskeeldu.

Probleemile üritatakse leida lahendus juba reedel, kui Lausanne’is toimub Rahvusvahelise Olümpiakomitee peakorteris koosolek, kuhu on kutsutud nii Lõuna-Korea kui Põhja-Korea esindajad.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles