R, 9.06.2023

ROKi president: Korea võistkonnad marsivad Tokio olümpiamängude avatseremoonial ühiselt

Toimetas Indrek Raudkivi
Facebook Twitter
Comments
ROKi president Thomas Bach
ROKi president Thomas Bach Foto: LAURENT GILLIERON / EPA/Scanpix

Rahvusvahelise Olümpiakomitee president Thomas Bach ütles, et vaatamata Põhja- ja Lõuna-Korea diplomaatilisele krahhile marsivad Korea võistkonnad Tokio Olümpiamängude avatseremoonial ühiselt.

Eelmisel reedel halvenesid taaskord kahe Korea suhted, kui Põhja-Korea kutsus kõik oma töötajad mõlema Korea ühisest demilitariseeritud tsoonist Kaesongi piirilinna lähedalt ära. Kaks Koread on sisuliselt omavahel sõjajalal.

Bach ültes, et ROK jätkab läbirääkimisi nii Põhja- kui Lõuna- Korea rahvuslike Olümpiakomiteedega.

«Me oleme otsustanud jätkata jõupingutusi, vaatamata poliitilisele situatsioonile,» ütles ta ROKi juhatuse miitingul Lauseanne`s.

«Me keskendume spordile. Me toetame Põhja-Korea sportlasi ettevalmistusel. Me oleme pidevas ühenduses mõlema Korea valitsuse ja olümpiaorganisatsioonidega.»

Teiste alade hulgas, milles Koread tahaksid seljad kokku panna ning ühinenud võistkondadena esineda on judo ja lauatennis.

Lõuna-Korea on teinud ettepaneku korraldada ühised laagreid ja treeninguid, kuid Põhja-Korea pole ettepanekutele veel vastanud.

Põhja - ja Lõuna-Korea marssisid koos eelmise aasta taliolümpiamängude avatseremoonial  Pyeongchangis ning Aasia mängude avamisel Jakartas.

Seoul and Pyongyang kompavad ka võimalust koos kandideerida  2032. aasta Olümpia- ka paraolümpiamängude korraldamisele. Samuti on nad esitanud ühiskanditatuuri 2023. aasta naiste jalgpalli maailmameistrivõistluste korraldamisele.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles