Skip to footer
Saada vihje

Trall Tokyo OMi ümber jätkub: enamik jaapanlasi on tänavustele mängudele vastu

Tokyo olümpia toimumine on koroonaviiruse laialdase leviku tõttu jätkuvalt küsimärgi all.

Mullu aasta võrra edasi lükatud Tokyo suveolümpia peaks toimuma tänavu 23. juulist 8. augustini. Kas OM aga tõesti aset leiab, on koroonapandeemia tõttu omaette küsimus.

Hiljuti võttis Tokyo mängude osas sõna Jaapani reformide minister Taro Kono, kes ei ilustanud olukorda. Poliitiku sõnul otsustab OMi võõrustamise pandeemia levik. Ta lisas, et Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) peaks mõtlema ka võimalikele teistele spordipeo korraldajatele.

Taro Kono.

«Peame praegu andma endast parima, et valmistuda suveolümpiaks,» vahendab Kono sõnu Reuters. Minister jätkas, et hetkel on keeruline ennustada, kas mängud toimuvad Tokyos või mitte.

«Kõik on võimalik, kuid võõrustajatena peame tegema kõikvajaliku, et olla valmis, kui meile antakse roheline tuli. Samas peab ROK mõtlema plaan B või C peale, sest olukord pole kerge,» ütles ta.

Mitmes Jaapani piirkonnas on riik koroonaviiruse laialdase leviku tõttu kehtestanud eriolukorra, mis kestab praeguse info järgi seitsmenda veebruarini. Tasub märkida, et Jaapani avalikkuse heakskiit olümpiamängudele pole kuigi kõrge, sest hiljutise uuringu järgi pooldaksid 80 protsenti inimestest kas OMi järjekordset edasilükkamist või tühistamist.

Eelmisel nädalal astus ajakirjanike ette Tokyo OMi korralduskomitee pealik Yoshiro Mori. Tema selgitas, et spordipeo võõrustamine Jaapanis saab lõpliku selguse järgmise kahe kuu jooksul.

Dick Pound.

Olümpia võimalikust edasilükkumisest või tühistamisest on rääkinud ka ROKi liige Dick Pound, kes ütles kümme kuud tagasi esimesena välja, et Tokyo OM liigub 2020. aastast 2021. aastasse.

Poundi sõnul on oluline, et kõik olümpiasportlased asetataks vaktsineerimisnimekirjades võimalikult kõrgele ning ta leiab, et vaktsineerimine võiks olla Jaapanisse sisenemisel isegi kohustuslik.

Ametlikult pole ROK veel nii kategoorilist seisukohta võtnud, küll on nad arvamusel, et võimalikult suur osa olümpial osalejatest võiks olla enne mänge vaktsineeritud. «Sportlased on ühiskonnas omamoodi eeskujuks ning ennast vaktsineerides saadaksid nad välja võimsa sõnumi, et jutt ei käi ainult isiklikust tervisest, vaid üldisest viisakusest ning ühiskonna teiste liikmete heaolust,» kulges nende teade. 

Kommentaarid
Tagasi üles