SÄRAV OLÜMPIAHETK Kanter 2008. aasta olümpiavõidust: selge, et jutud kullast tekitasid pinget

Postimees Sport
Copy

Kettaheitja Gerd Kanter võitis kõik oma suuremad tiitlid Aasias. Aastal 2007 tuli ta Jaapanis Osakas maailmameistriks ja aasta hiljem võitis ta olümpiakulla Pekingi mängudel. Seega soe aasia kliima sobis eesti vägimehele, täna meenutame tema olümpiavõitu Pekingis.

19. august 2008, terve Eesti ootas kettaheitevõistlust suure huvi ja lootustega.

Kanteri peakonkurent, poolakas Piotr Małachowski oli finaalis heas hoos ja juhtis võistlust neljanda vooruni. Siis aga näitas Kanter, kes oli tegelikult nende aastate kettaheite valitseja. Tema 68.82 oli täpselt meeter parem poolaka heitest ja see tähendas juba kindlat olümpiavõitu ning suure unistuse täitumist.

Malachovki jäi teiseks ja eelmise kahe olümpia valitseja leedukas Virgilijus Alekna kolmandaks.

«Alati on hea kui väikesele Eesti rahvale tuleb olümpiamängudelt ükskõik milline medal. Ja ükskõik milline medal on väga suur saavutus,» sõnas pärast olümpiavõitu Kanter.

«Kõik rääkisid minu kullast ja selge see, et pingeid see tekitas,» lisas Kanter, kelle olümpiakuld on seni viimane, mille eestlased olümpiamängudelt võitnud.

Neli aastat hiljem võitis Kanter Londoni olümpialt pronksmedali.

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles