N, 29.09.2022

GALERII ⟩ Vaata, millist võistlusvormi kannavad Eesti sportlased Tokyo olümpiamängudel

Postimees Sport
Vaata, millist võistlusvormi kannavad Eesti sportlased Tokyo olümpiamängudel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Neljapäeval esitleti Eesti olümpiadelegatsiooni ametlikku Nike võistlusvormi Tokyo 2020 suveolümpiamängudeks. Lisaks demonstreeriti medalidressi ning vabaajarõivaid.

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa märkis võistlusvormi esitlusel, et koostöö Nike’iga on toiminud juba 2007. aastast ning EOK väärtustab seda kõrgelt. «Nike’i tööd iseloomustavad innovaatilised lahendused ning Nike töötajate inimlikkus ja vastutulelikkus. Mul on väga hea meel, et meie keskel on head ja andekad inimesed, kes selle kollektsiooni ellu tõid,» ütles Sõõrumaa.

Eesti olümpiakoondise riietus Tokyo olümpiamängudel.
Eesti olümpiakoondise riietus Tokyo olümpiamängudel. Foto: Hendrik Osula/EOK

Toetudes aastatepikkusele teadustööle on Nike loonud rõivad, mis toetavad sooritust, arvestavad sportlase ja ala spetsiifikaga ning lasevad ilma ühegi segava faktorita täielikult keskenduda võistlusele ja sooritusele.

Tõkkejooksja Rasmus Mägi sõnul oli ootus uut kollektsiooni näha suur. «Väga väärikas, ilusad värvid ning kindlasti mugav!» hindas Mägi.

Kollektsiooni demonstreerisid maadleja Epp Mäe, tõkkejooksja Rasmus Mägi, paarisaerulise neljapaadi liikmed Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Jüri-Mikk Udam ja Tõnu Endrekson, kaugushüppaja Ksenija Balta, mitmevõistlejad Janek Õiglane ja Grit Šadeiko, maratoonar Roman Fosti ja sulgpallur Kristin Kuuba.

Ksenija Balta.
Ksenija Balta. Foto: Hendrik Osula/EOK
Märksõnad
Tagasi üles