Leedu korvpallikoondis jääb taasiseseisvumise järgselt esimest korda olümpialt eemale

Luka Doncic.
Luka Doncic. Foto: Rokas Lukosevicius/Scanpix

Leedu korvpallikoondis kaotas Tokyo olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiri finaalis Sloveeniale 85:96 ja jääb esimest korda pärast taasiseseisvumist olümpiamängudelt eemale.

Punktirohke kohtumine algas küllaltki tasavägiselt ning esimene poolaeg lõppeski 52:52 viigiseisul. Teisel poolajal tõstsid aga sloveenid eesotsas NBA tähtmängija Luka Donciciga tempot ning kolmas veerandaeg võideti koguni 11 punktiga.

Kuigi viimasel veerandajal suutsid leedulased vastastega sammu pidada, siis 11 punktilist edu enam väiksemaks ei õnnestunud vähendada.

Võitjate parimana tegi Doncic kolmikduubli. Ta viskas 31 punkti, noppis 11 lauapalli ja andis 13 resultatiivset söötu. Vlatko Cancar toetas teda 18 silmaga.

Leedukate parimana viskasid Mantas Kalnietis, Jonas Valanciunas ja Arnas Butkevicius 14 punkti.

Sloveenia korvpallikoondis pole varem kordagi olümpiamängudele kvalifitseerunud.