Prantsusmaa koondis sai vahetult enne olümpiat piinliku kaotuse

Nicolas Batum (vasakul) ja Rudy Gobert.

Prantsusmaa korvpallimeeskond kaotas Tokyo olümpiamängude eelses kontrollmängus Jaapanile 75:81.

Jaapan võitis kodus peetud kohtumises avapoolaja koguni 16 punktiga. Teisel poolajal suutis Prantsusmaa suure tagasituleku teha ning viimasel veerandajal oli seis korraks isegi viigiline 74:74. Võõrustajad neil siiski kordagi juhtima ei lasknud minna.

Jaapanlaste parimana viskasid NBA pallurid Rui Hachimura 19 ja Yuta Watanabe 18 punkti. Prantsusmaa resultatiivseim oli Evan Fournier 16 punktiga. Rudy Goberti arvele kogunes 11 punkti ja kaheksa lauapalli.

Prantsusmaa kohtub olümpiaturniiri avamängus USA-ga. A-alagrupis mängivad veel Tšehhi ja Iraan.

Jaapan kuulub C-gruppi koos Argentina, Hispaania ja Sloveeniaga.