Ühe perekonna imeline pooltund: olümpiavõitjateks krooniti nii õde kui ka vend

Karl-Joosep Küngas
Hifumi Abe.
Hifumi Abe. Foto: Jack Guez/Scanpix

25. juuli jääb Jaapani sportlastele Hifumi ja Uta Abele igaveseks meelde. Nimelt on tegemist venna ja õega, kes krooniti poole tunnise vahega olümpiavõitjaks.

Mõlemad Abe perekonnaliikmed osalesid judo olümpiaturniiri. Esmalt asus võistlustulle Uta Abe, kes krooniti olümpiavõitjaks naiste kuni 52 kg arvestuses. Finaalis alistas ta prantslanna Amandine Buchardi.

Uta Abe.
Uta Abe. Foto: Sergio Perez

Poole tunni pärast tuli matile Uta vennas Hifumi, kes võitles kuni 66 kg meeste arvestuses. Temal tuli finaalis seljatada Vazha Margvelashvili, millega jaapanlane sai ka väga edukalt hakkama.

Perekond Abe edu andis tugeva tõuke ka Jaapanile medalitabelis. Hetkel hoiab esikohta 5 kulla, 1 hõbeda ja 3 pronksiga Hiina, kuid Jaapanil on neile vastuseks anda 5 kulda ja 1 hõbe. Kolmandat positsiooni hoiab USA 2 kulla, 2 hõbeda ja 4 pronksiga.