N, 29.09.2022

Popovich: kõlab eneseimetlusena, kui arvate, et ameeriklased võidavad lihtsalt palli veeretades

Postimees Sport
Popovich: kõlab eneseimetlusena, kui arvate, et ameeriklased võidavad lihtsalt palli veeretades
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
USA peatreener Gregg Popovich.
USA peatreener Gregg Popovich. Foto: PIERRE EMMANUEL DELETREE /SIPA/Scanpux

USA korvpallikoondis kaotas Tokyo olümpiamängude avamatšis 76:83 Prantsusmaale. USA peatreener Gregg Popovich raputas oma tiimile tuhka pähe, kuid tunnustas ka suurepärase esituse teinud vastast.

«Kui mängu kaotad, siis sa pole üllatunud, oled pettunud. Selline lugupidamatu jutt Prantsusmaa meeskonna kohta, nagu me oleksime neid pidanud 30 punktiga võitma... Nad on paganama hea koondis. Neil on suurepärased treenerid, NBA mängijad, teisi talendikaid Euroopa mängijaid ka,» rääkis Popovich pressikonverentsil.

Ühtlasi lõppes kaotusega USA 25 mänguline võitudejada olümpiamängudel. See sai alguse juba 2004. aasta Ateena mängudel. Popovich toonitas veel kord, et tema meelest polnud prantslastele alla jäämine üllatus.

«Ma ei näe, et see oleks olnud üllatus. See : kõlab eneseimetlusena, kui arvate, et ameeriklased võidavad vaid palli veeretades. Peame vaeva nägema nagu kõik teised. Nad mängisid need 40 minutit paremini kui meie,» ütles Popovich lõpetuseks.

Prantsusmaa peatreener Vincent Collet’l jäi üle vaid nurised kehva avapoolaja üle. «Alustasime hästi, aga avaveerandil maksis meile kätte muudatus kaitses. Nad said mõned lihtsad spurdid, poolajal oli neil mentaalselt parem seis. Tunnustasin oma mängijaid selle eest, mis nad tegi teisel poolajal. Teisel poolajal kontrollisime lauavõitlust mõlemal poolel ja meie mäng korvi all oli neile probleem,» võttis Collet mängu kokku.

Märksõnad
Tagasi üles