21. sajand on Eesti spordile olnud suveolümpiamängudel väga edukas. Kokku on võidetud koguni 10 medalit, millest kaks kõige kirkamad.
Ülevaade ⟩ Olümpiavõitjatest vehklejad võitsid Eestile sel sajandil teise kulla, kokku 10. medali
Selle sajandi esimesed olümpiamängud peeti suurvõistluse sünniriigis Kreekas. Ateena mängudel võideti kokku kolm medalit.
Jüri Jaanson hõbe Ateena
Oma viiendatel olümpiamängudel osalenud Jaanson sai lõpuks ka poodiumile astuda. Sõudmise ühepaadil tuli eestlasel tunnistada ainult norralase Olaf Tufte paremust
Aleksander Tammert pronks Ateena
Ateenas medalisoosikuna kettaheiteringi läinud Tammert jäi esialgu küll esimesena poodiumilt välja, kuid peagi pärast lõppvõistlust selgus tõsiasi, et parima tulemuse heitnud ungarlane Robert Fazekas ei andnud dopinguproovi. Lõpuks nõustus ta uriiniproovi üle anda, kuid üritas spetsiaalse seadme abil dopingukontrollile võõrast urniiniproovi esitada. Nõnda kerkiski Tammert kolmandaks.
Indrek Pertelson pronks Ateena
Juba neli aastat varem judo raskekaalus Sydneys pronksmedali võitnud Pertelson sai samaga hakkama ka Ateenas.
Gerd Kanter kuld Peking
Alates 2007. aastast kettaheite valitsejaks peetud Kanter tuli Pekingisse suurfovoriidina ning Eesti vägilane sai oma tööga ideaalselt ka hakkama. Täpselt meetriga võitis ta kuldmedali, mis oli kolmas olümpiakuld taasiseseisvunud Eesti jaoks suveolümpiamängudelt.
Jüri Jaanson, Tõnu Endrekson hõbe Peking
Enne Kanteri kullavõitu võtsid kettaheitjalt pingeid vähemaks sõudjad Jaanson ja Endrekson. Oma viimastel, kuuendatel mängudel osalenud Jaanson pani vägeva punkti olümpiakarjäärile.
Heiki Nabi hõbe London
2012. aasta mängudel tõi Eestile kõige kirkama medali maadleja Heiki Nabi, kes võttis sisuliselt maksimumi, mis tol päeval võimalik oli. Finaalis tuli tal alistuda täielikult tol ajal meeste raskekaalu valitsenud Mijan Lopez Nunezile.
Gerd Kanter pronks London
Valitseva olümpiavõitjana Londonis startinud Kanter polnud enam elu parimas vormis, kuid vaatamata sellele õnnestus taaskord poodiumile kerkida. Sedapuhku tuli pronksmedal, mis maitses ikkagi väga magusalt.
Tõnu Endrekson, Andrei Jämsä, Kaspar Taimsoo, Allar Raja pronks Rio de Janiero
Eestlaste medaliarvet suveolümpiamängudel suutsid suurendada Eesti paarisaeruline neljapaat, kes naasis Brasiiliast pronksmedaliga.
Katrina Lehis pronks Tokyo
Vehklemises taasiseseisvunud Eestile esimese medali võitnud Lehisest sai esimene naine, kes sel sajandil suveolümpialt medali võitnud.
Katrina Lehis, Julia Beljajeva, Erika Kirpu, Irina Embrich kuld Tokyo
Pärast 13 aastat sai Eesti jälle olümpiavõitu tähistada. Sellega suutsid hakkama saada Eesti epeevehklejad, kes naiskondlikus võistluses kuldmedali endale võitsid.