Maailma teine reket langes konkurentsist, Djokovic rühib võimsalt kahe kulla suunas

, Suvereporter
Novak Djokovic.
Novak Djokovic. Foto: TIZIANA FABI/SCANPIX

Tokyo olümpiamängude meeste tenniseturniiril selgitati välja neli üksikmängu poolfinalisti.

Maailma teisel reketil Daniil Medvedevil medalimängudeni ei õnnestunud jõuda, sest pidi tunnistama hispaanlase Pablo Carreno Busta (ATP 11.) 2:6, 6(5):7 paremust.

Carreno Bustat ootab poolfinaalis ees venelane Karen Hatšanov (ATP 25.), kes alistas kolmesetilises lahingus noore prantslase Ugo Humbert'i (ATP 28.) 7:6(4), 4:6, 6:3.

Teises poolfinaalis kohtuvad maailma esireket Novak Djokovic ja Saksamaa tennisist Alexander Zverev (ATP 5.). Djokovic purustas veerandfinaalis kodupubliku lemmiku Kei Nishikori (ATP 69.) tunni ja kümne minutiga 6:2, 6:0 ja on seega nelja kohtumise peale loovutanud kõigest 17 geimi.

Serblasel on võimalik olümpiamängudelt võita ka teinegi kuldmedal, sest segapaarismängus jõuti koos Nina Stojanoviciga samuti nelja parema hulka. Veerandfinaalis lülitati konkurentsist Saksamaa paar Laura Siegemund-Kevin Krawietz 6:1, 6:2.

Zverevil kulus poolfinaali jõudmiseks veelgi vähem aega, sest kogenud prantslane Jeremy Chardy (ATP 68.) alistus tund ja kuus minutit kestnud kohtumises numbritega 6:4, 6:1.

Meeste üksikmängu poolfinaalid peetakse juba homme 30. juulil.