VIDEO ⟩ Ameeriklannad jätsid Eesti juurtega austraallanna Tokyo olümpial medalita

Tokyo olümpiamängude naiste jalgpalliturniiri pronksmedali heitlus oli tõeline triller. Lõpuks pidid austraallased siiski valitseva maailmameistri USA 4:3 paremust tunnistama.

Megan Rapinoe lõi ameeriklannad otse nurgalöögist juhtima, aga Austraalia esiründaja Samantha Kerr viigistas peagi. Kõigest neli minutit hiljem viis Rapinoe uuesti USA juhtima.

Carli Lloyd lisas kaks ja viis ameeriklannad juba 4:1 ette. Austraalia teise värava lõi Caitlin Foord ning 90. minutil muutis Emily Gielnik täpse kauglöögi toel kaotusseisu minimaalseks. Lisaajale siiski mängu ei suudetud viia.

Austraalia koosseisu kuulus ka Eesti juurtega Aivi Luik, kes alustas olümpiamängudel kolme mängu põhikoosseisust. Kolmanda koha heitlust jälgis ka aga pingilt.