Rannavolle naised Lätile medalilisa ei toonud (1)

Karl-Joosep Küngas
Tina Graudina (paremal) ja Anastasija Kravcenoka.
Tina Graudina (paremal) ja Anastasija Kravcenoka. Foto: Felipe Dana/Scanpix

Läti on sarnaselt Eestile võitnud Tokyo olümpiamängudelt kaks medalit, millest üks ka kuldne. Medalilisa ootasid lätlased ka naiste rannavollest, kuid pronksimatšis tuli Šveitsi paremust tunnistada.

Läti duo Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka jõudsid oma esimestel olümpiamängudel kohe medalimängudeni, kuid otsustavates kohtumistes tuli kogenumate sportlaste paremust tunnistada.

Täna jäädi pronksimatšis alla Šveitsi paarile Joana Heidrich/Anouk Vergé-Dépré, kes paiknevad praegu maailma edetabelis viiendal kohal.

Kohtumine oli ikkagi tasavägine. Avageimis näitasid lätlannad võitlusvaimu ning vaatamata pidevalt kaotusseisus mängimisele suudeti otsustaval hetkel vahe minimaalseks mängida. Sellest aga ei piisanud ja 19:21 kaotus oli tõsiasi.

Teises geimis jäi Läti paar kohe suurde kaotusseisu ja sealt enam välja ei ronitud. 21 minutiga võttis Šveits 21:15 paremusega ka teise geimi endale ja sellega ka kogu mängu 2:0.