VIDEO ⟩ Läti jäi ka meeste rannavõrkpallis esimesena medalita

Ville Arike, Tokyo

Meie lõunanaaber Läti jõudis rannavõrkpallis küll ainsa riigina nii meeste kui ka naiste arvestuses poolfinaali, ent medalit ei õnnestunud võtta kummalgi duol. Martinš Plavinš ja Edgars Tocs jäid meeste pronksimängus 0:2 alla Katari paarile Cherif Younousse-Ahmed Tijan.

Tegemist oli suhteliselt ühepoolse mänguga. Esimene geim kulges võrdselt seisuni 8:8, kuid kuulus maailma edetabeli liidritele Araabia poolsaarelt lõpuks koguni 21:12.

Teises geimis asusid lätlased kohe ette 3:0 ja mitme viigiseisu järel veel 13:11. Seejärel näitasid Katari mehed oma parimat võrkpalli, päästsid ka mõne uskumatu punkti ning tegid 8:2 spurdi. Lätlastel kaotusseisust välja rabelda ei õnnestunud, geim lõppes 18:21.

Katar võitis Tokyost kolmanda medali. Seni oli saadud kaks kulda – ühe Mutaz Essa Barshim kõrgushüppes, teine tuli tõstmises.