VIDEO Hollandi kergejõustikutäht võitis Tokyos juba kolmanda medali

Karl-Joosep Küngas

Tokyo olümpiamängude kergejõustikuareenil säras eriti eredalt Hollandi jooksutäht Sifan Hassan. Keskmaajooksja võitis koguni kolm medalit, millest kaks olid ka kuldsed.

Hassan võttis enda olümpiaprogrammi nii 1500, 5000 kui ka 10 000 meetri jooksu. Tundus väga kurnav väljakutse, kuid Etioopia päritolu jooksja tuli kõigega väga hästi toime.

Ta alustas oma võistlemisi Tokyos 1500 meetri jooksu pronksmedaliga ning suurem pinge sai enda õlgadelt kohe ka ära pühitud. Pikematel distantsidel näitas ta väga tarka jooksmist. Nii 5000 kui ka 10 000 meetri jooksus kontrollis ta täielikult sündmustekäiku ja noppis kuldmedalid

Nõnda sai temast teine kergejõustiklane, kes Tokyos kolme medaliga lahkub. Temast suutis ainult edukam olla Jamaika sprinter Elaine Thompson-Herah, kes tuli kolmekordseks olümpiavõitjaks.