Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Lukašenka Tsimanovskajaga juhtunust: ta poleks Poolasse põgenenud, teda manipuleeriti

Kristsina Tsimanovskaja saabus Viinist Varssavisse. FOTO: Florian Schroetter

Tokyo olümpiamängude viimastel päevadel puhkes skandaal Valgevene koondises, kus ootamatult taheti kodumaale saata sprinter Kristsina Tsimanovskaja. Nüüd otsustas olukorda kommenteerida ka Valgevene president Aleksandr Lukašenka.

Kõik hakkas Tokyos hargnema, kui sprinter kritiseeris Valgevene treenerite otsust enne teatevõistlusi. Nõnda jäi tal jooksmata ka 200 meetri distantsil ning ootamatult tuli sunniviisiliselt kohvrid pakkida.

Lennujaamas õnnestus Tsimanovskajal Valgevenesse naasmisest hoiduda ja ta sai Poolas asüüli. President Lukašenka naeris selle aga välja.

«Ta ei oleks seda ise teinud, teda manipuleeriti. Kõik juhtus Jaapanis, kus ta oli suhtluses oma sõpradega Poolast. Talle selgitati, et millal täpselt lennujaama tulla ja karjuda Jaapani politseile, et teda saadavad KGB agendid, kes sunnivad teda kodumaale naasma,» selgitas Lukašenka.

«Jaapanis polnud ühtegi eriüksuse agenti.»

Tsimanovskaja tunnistas, et kuigi ta sai Poola asüüli, siis kardab ta ka seal oma turvalisuse pärast. «Mind peavad pidevalt turvamehed saatma. Ma ei ole kindel, et saan turvaliselt välja minna,» sõnas valgevenelanna Jaapani telekanalile NHK.

Samas soovib ta endiselt jätakta võistlemist, et avaldada toetust Valgevene inimestele. «Tahan jooksmisega jätkata, et toetada ajakirjanikke, sportlaseid, poliitvange ja teisi valgevenelasi,» ütles Tsimanovskaja.

Tagasi üles
Back