USA pesapallurist sai kuues sportlane, kes võitnud medali nii suve- kui taliolümpial

Karl Mihkel Eller
Copy
Eddy Alvarez on üks kuuest sportlasest, kes võitnud medali nii suve- kui talveolümpial.
Eddy Alvarez on üks kuuest sportlasest, kes võitnud medali nii suve- kui talveolümpial. Foto: Sue Ogrocki/AP/Scanpix

Enne Tokyo olümpiat oli suve- ja talimängudel osalemise kogemus 142 sportlasel. Neist vaid viis olid saanud medalirõõmu tunda mõlemal aastaajal toimunud spordipeol. Nüüd lisandus selle uhke klubi ridadesse kuues liige.

Eddy Alvarez sai seitse aastat tagasi Sotši mängudel lühiraja kiir­uisutamises kaela hõbedase autasu, tänavu lisandus ameeriklase auhinnakappi sama karva medal, kui ta aitas olümpiafinaali USA pesapallimeeskonna.

31-aastane Alvarez on Miamis üles kasvanud Kuuba immigrantide poeg ning juba varajases lapsepõlves hakkas teda paeluma rulluisutamine. Veel enne algkooli astumist tekitas ta inimestes närvkõdi, kui tegi South Beachil hulljulgeid trikke. Kooliealisena jõudis ta kiiruisutamiseni jääl ning nakatus olümpiapisikuga. Suuresti oli selle põhjuseks samuti Kuuba juurtega Miamist pärit kiiruisutaja Jennifer Rodriguez, kes osales kokku neljal olümpial ja võitis kaks pronksmedalit.

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles